Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elveszítettem volna a legjobb...

Elveszítettem volna a legjobb barátnőmet egy párkapcsolat miatt? Barátnő az ilyen?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmet még az egyetem első évében ismertem meg, szaktársak vagyunk. Mindig volt a gyönyörű, népszerű csaj az évfolyamon, de nem igazán irigykedtem rá. Van egy másfél éve tartó kapcsolata, halálosan szereti a srácot, viszont ő nem szereti viszont... eleve úgy kezdtek el járni, hogy a fiú nem vállalta fel, csak szexelni járt fel hozzá, haveri körben a bnőmet is haverjaként mutatta be, stb, szóval értitek.


Nekem lassan fél éve van egy barátom, akivel nagyon szeretjük egymást, előtte nekem is ilyen léhűtő fiúim voltak. Sok időt töltünk kettesben, ami miatt a barátnőm kicsit hanyagolva érzi magát. Szerintem meg valahol teljesen jogos, hogy a barátommal lógok, és attól még simán foglalkozom vele is, csak nem annyit (nem alszom annyit nála, én ugyanis kolis vagyok, ő meg alapból szegedi és sokszor meghívott magukhoz). Kedveli a barátomat, de volt egy-két eset, amikor berágott rám, mert inkább vele voltam. Plusz sokat ócsárolja a barátom, szerinte kis hülye, éretlen, papucs, stb. A féltesóm szerint ezeket csak irigységből mondja, mivel őt a szerelme semmire sem becsüli. Egyébként most a félév végén 2 tárgyból is elcsúszott, és ez rosszul érintette lelkileg. Próbáltam vigasztalni, felajánlottam a segítségem következő félévre, stb de szerintem ez csak rosszabbítja a helyzetet. Tesóm szerint ez is irigység. A barátnőm konkrétan kijelentette, hogy a barátom rossz hatással van rám, nemtörődöm lettem stb. és hogy már semmi sem lesz olyan jó, mint régen, soha többé. Nagyon összevesztünk, mindenfélét mondtam neki én is (nem trágárságokat, de persze elég ideges voltam és mindenfélét a fejéhez vágtam). Pár napra rá átmentem hozzá bocsánatot kérni. Elfogadta, de olyan hideg lett, más lett, mint volt. Régebben sokkal jobban ragaszkodott hozzám, most lesz*r, új barátokat szerez (tényleg népszerű), stb. Nem utálatos velem, de a közömbössége nagyon fáj.


Úgy el vagyok keseredve, mintha szerelmi bánatom lenne. Mit tegyek? Ez már elveszett? Úgy sajnálom a 3 év barátság szép emlékeit! Kérlek segítsetek. Ja és 21 éves lányok vagyunk.


2011. jún. 29. 11:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja és többek között azzal sértett meg az összeveszéskor, hogy éreztette velem, hogy ő jobb, népszerűbb, mint én...
2011. jún. 29. 11:56
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, lehet benne egy jó adag irigység is. Az alapjában véve természetes dolog, csak az, ahogy lereagálja, az gáz. :(


Én is átéltem ezt nemrég, legjobb barátnőm pár hónapja összejött azzal a férfival, aki után régóta epekedett. Én is régóta odavagyok valakiért, de nem nagyon halad az ügyünk. A barátnőm meg úgy eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Mikor hívtam, még a telefont se vette fel sokszor. Ez úgy 3 hónapig ment, és nagyon sz*r volt, egyrészt iszonyatosan irigy voltam, hogy neki összejött, másrészt meg hogy ennyire elhanyagolt... Én is sokszor úgy voltam, hogy most már beszélek vele erről, de meggyőztem magam, hogy inkább várok. És végül is így jártam jól, mert ahogy a nagy rózsaszín köd elmúlt, már jobban keresgél engem is a barátnőm.


Visszatérve a te ügyedre, beszélj szerintem a lánnyal, mondd el neki ugyanezt, amit ide leírtál. Az irigységet azt mondjuk ne mondd neki, mert az bántó lehet, de mondd el neki, hogy bánt, amiért nem keresi a társaságod. Beszéljétek meg ezt a dolgot.


Egyébként te szoktad őt keresni pl. telefonon, esetleg mailben? Hogy tartjátok a kapcsolatot?

2011. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

tavaly vesztettem el a legjobb baratnom,10eves baratsagnak lett annyi,1eve nem beszelunk.A baj mindossze az volt hogy nekem minden osszejott hamarabb,osszekoltozes,eljegyzes,eskuvo.Ereztem rajta hogy irigy mert neki nem sikerul,pedig ugyanabban az evben kezdtunk parkapcsolatot.

A helyzetnek ott lett vege mikor gyerekem lett,asszem ez volt neki az utolso csepp a poharban,megsertett en meg nem bocsjatok meg.Nincs rosszabb mint egy irigy baratno,foleg ugy hogy a "lemaradasarol" csak is o tehet.

2011. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, arról, hogy még nincs férje és gyereke, nem biztos, hogy CSAKIS a volt barátnőd tehet. Utolsó előtti: utóbbi 2 hétben csak én keresem facebookon, telefonon, bárhol. Előtte is írtam neki kb két-három naponta pár sort, csak nem csevegtünk órákhosszat.
2011. jún. 29. 12:18
 5/16 anonim ***** válasza:
na már tudom hogy nekem miért nincs szükségem egyetlen lány barátra sem.
2011. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És hiába próbáltam vele megbeszélni ezeket a dolgokat, a hidegsége megmaradt. Már nem szeret szerintem annyira, mint rég.
2011. jún. 29. 12:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, arról, hogy még nincs férje és gyereke, nem biztos, hogy CSAKIS a volt barátnőd tehet.


De igen,mint ahogy a te baratnod tehet arrol hogy az o elete nem olyan jo mint a tied.

2011. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a mai világban nehéz normális férfit találni + az se a bnőm hibája, hogy nem született olyan agyasnak. Bár akkor nem biosz szakra kellett volna jönnie. Egyébként úgytűnik ő tart engem unalmas, silány életűnek és saját magát szupernek, mert szebb, népszerűbb és gazdagabb.
2011. jún. 29. 12:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Hiába magasztalják annyira a barátságot, én azt tapasztaltam, hogy éppolyan múlandó, mint a szerelem. Sőt, az én életemben a szerelem sokkal kitartóbb, sokkal őszintébb és az abból fakadó kötődés, mint a barátság.

Biztos, hogy a barátnőd nagyon irigy sajnos.

Az igaz barát veled örül, ha örömöd van, de tény hogy azt olykor nehezebb mint együtt sírni a bánatban. Amikor gyászom volt, rengeteg barátom volt, amikor boldog voltam, vagy legalábbis mások azt hitték, az vagyok, rettentő sok irigyem támadt.

Mostanában én is észrevettem magamban irigységet és nem tudom miért van ez. Azelőtt ha láttam boldog kapcsolatokat, örültem, mert megerősítette bennem azt, hogy lehet ilyet találni. Mostanában meg ha azt látom, hogy a fiú elhalmozza a barátnőjét ajándékokkal, hogy rettentő büszke rám, olyan bőghetnékem van, hogy el sem tudom mondani, mert az én párom nem halmoz el ajándékokkal, és nem az a típus, aki mindenkinek mutogatna, néha már egyenesen azt képzelem hogy szégyell.

Szóval most már én is irigy lettem, és úgy védekezek ellene, hogy kerülöm a társaságát annak, akire irigy vagyok, mert megbántani nem szeretném, de mit csináljak ha bőghetnékem van a közelében? Addig amíg ezt az érzést helyre nem teszem magamban, menekülök, nem tudok jobbat.

2011. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
...büszke rá....(elírtam)
2011. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!