Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tejfog kihúzása mennyire...

A tejfog kihúzása mennyire kellemetlen?

Figyelt kérdés
Vagy inkább fáj? Mert nekem van 2 és hamarosan műtenek azért kell kihúzni mert állítólag ha kiesik a tüdőmbe is kerülhet de nem értem mert ha alszok és kiesik úgy nem? : D
2011. júl. 13. 16:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
nem fog fájni, ne aggódj. 1 perc és túlesel rajta.
2011. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Részben válaszoltál is a saját kérdésedre.

A tejfogak sorsa az - általában, - hogy nemes egyszerűséggel kiesnek, kihullana, - mert az alattuk növekedésnek indult végleges csontfog kitolja maga előtt a tejfogat.

Az orvos aggodalma nyilván nem alaptalan, - ne neheztelj rá e döntés miatt!

Az én számból - szájsebészeten - egyszerre (!) NÉGY CSONTFOG maradványt távolítottak el, - nagyon jó munkát végzett az orvosrezidens, aki gondjaiba vett, - soha nem felejtem el a nevét.


Megszúrnak, - fáj valamelyest, - aztán semmit nem fogsz érezni x idő múltán.


Azóta is járok fogászhoz, - pont a héten szúrt meg nagyon kellemetlen helyen, de elkerülhetetlen volt a művelet.

Két rágóizmomat kellett keresztülszúrnia ahhoz, hogy eredményt érjen el, - hála égnek, elsőre sikerült, (nem mindenkinek és nem biztos, hogy elsőre szokott ez sikerülni).


A felső fogsor érzéstelenítésének technikája teljesen más szisztémán alapul, mint az alsó fogsor fogainak érzéstelenítése, - az alsó fogakat csak "direktben" lehet érzésteleníteni és ez sokkal kellemetlenebb, mint a másik módszer.


Mindezek ellenére javaslom, hogy egyél, mielőtt a fogászhoz mész és próbáld meg legyőzni a félelmeidet, - a tejfogakat állítólag könnyebb kihúzni, mint a csontfogakat.


A rossz fogazat komolyabb betegségeket is elindíthat MELLÉKTÜNETKÉNT!


FEL A FEJJEL!

2011. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lélektanilag sokkal komolyabb megpróbáltatás lesz a műtét, - azt kívánom, hogy épülj fel teljesen a sikeres műtéted után!
2011. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! :) Hát nem nagy cucc csak orrmandula. :)
2011. júl. 13. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Vedd komolyan azt is!
2011. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 JLlompi ***** válasza:

krvára fáj nekem majdnem kijött az összes íny a számból aztán be kellet vinni a sürgőségire mert majdnem elvéreztem

és utánna tudtam meg hogy rossz fogamat húztam ki

2011. júl. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne keltsél pánikot - légy szíves, - nem arról volt szó, hogy az érzéstelenítés nélküli foghúzás fáj-e, ha magunknak cibáljuk ki a fejünkből a fogat!
2011. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem fogorvos 7 csontfogamat húzta, szóval szerintem bátran állíthatom: Az érzéstelenítő spray íze a legszarabb az egészben :D Legalábbis nekem nincsenek nagyon rossz emlékeim.

Én nem kaptam érzéstelenítő injekciót, és még úgy sem volt kibírhatatlan, ha kapsz akkor meg érezni sem fogod.

Nem félrevezetni akarlak, nem kellemes dolog, sőt, kellemetlen, de ha a te helyedben lennék, jobban félnék a műtéttől, mert tűfóbiám van (és gondolom akkor altatásban végzik.. ?)

Sok siker,t és szorítok neked :))


Asszem kettővel előttem szóló: Te meg ne ijeszgesd szegényt, nem az volt a kérdés... -.-"

2011. júl. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elnézést elírtam: 7 tejfogamat húzta :D

(meg 4 csontot, de az mellékes)

(és egyi ksem volt rossz, fogszabályzás rulez xD- nem ijesztgetek, kellett a hely a számban és nem látszi ka helyük :D)

2011. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annak nem fog fájni aki húzni fogja. ;)
2011. júl. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!