Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 12 vagyok. Van egy mostohatesó...

12 vagyok. Van egy mostohatesóm viki. Fiatalabb 1 hónappal. Neki 3 napja jött meg a menstruációja. Nekem még megse jött a menzeszem. Ez milyen? Szerintetek mikor jön meg kb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 22:10
 1/7 A kérdező kommentje:
felvilágosítást is kérek ha lehet, kösz (nem szexről hanem a menzeszemről ha megjön).
2011. júl. 15. 22:12
 2/7 anonim válasza:

14-15 éves korodig egyáltalán nem vagy lekésve semmiről, nagyon változó hogy kinek mikor jön meg először. Nem tudom, milyen felvilágosítást szeretnél, ha konkrét kérdésed van, azt tedd fel, majd válaszol valaki. Bár szerintem jobb lenne, ha ezt a családban tudnád megbeszélni valakivel, de ha nem megy, kérdezz nyugodtan.

15/L

2011. júl. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bátran kérdezd meg anyukád, ő válaszol bármire. :)

Nekem 12 évesen jött meg először, de van egy barátnőm, aki 15 éves, és még mindig nincs meg neki. Ne aggódj, ezzel nem vagy lemaradva a mostohatestvéred mögött, nem kor kérdése, hogy mikor jön meg. Sőőőt, addig örülj, amíg nincs meg, ugyanis rendesen ki tud cseszni az emberrel, főleg, mikor épp kirándulni, vagy strandolni készül.

Ha anyudat nem szeretnéd megkérdezni efféle dolgokról, szólj, és (ahogy az előző válaszoló is írta) szívesen válaszolok/válaszolunk. 15/L

2011. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) hát mit mondjak.... nem annyira szeretnék efféle dolgokról anyummal beszélni.... csak akkor ha megjött, amíg nem addig nem is nagyon akarok.... inkább veletek beszélek erről :) egyébként nem tudtok valami módszert a menzesz előrehozása/idézésére? már rákerestem de a boros meg a citromos módszer az nem azoknak szól akiknek már megjött?
2011. júl. 16. 06:58
 5/7 anonim válasza:

Így van, az csak azoknak való, és csak pár nappal hozhatja előre, ha egyáltalán tényleg segít. Amit te szeretnél, arra szerintem semmilyen módszer nincs, mert azt majd a hormonjaid hozzák, ha úgy tartja kedvük. Ez teljesen kiszámíthatatlan, de bőven van még időd. Ne akard siettetni, fogod még eleget átkozni, ha majd meglesz, mert tényleg okoz néha kellemetlenséget (nem akarok rádijeszteni, nem olyan rossz dolog ez, csak néha rosszul jön ki). Élvezd, hogy nincs még, ne görcsölj ezen, légy jóban a testeddel, akármeddig húzza is még a dolgot, mert úgy lesz könnyebb majd akkor is, amikor végül megjön. Van valami oka annak, hogy így szeretnéd már, hogy legyen?


Első voltam.

2011. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van. Annyit még hozzátennék, hogy általában(!) a mellnövekedés megkezdésétől 2-3 év, és megjön. Persze ez sem igaz minden esetben, lásd a 15 éves barátnőm esetét, akinek már elég szép méretei vannak, még sincs menzesze. Előtte 1 jó darabig van egyfajta "fehér folyás", amit lehet, hogy már te is tapasztaltál. Erre a sima tisztasági betét a megoldás. (A mindennapira gondolok, nem azt, amit akkor használunk, ha megvan.) Mielőtt megjön, előtte pár nappal görcsölhet a hasad, de akad olyan ember is (például én), aki semmit nem érez előtte.


Második vagyok.

2011. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek minden helpet. Igen van okom, hogy megjöjjön... ahogy mondtam vikinek hamarabb jött meg mégis fiatalabb.... és a másodiknak üzenem: nekem is elég formás cicim van (de persze koromohoz képest megfelelő)
2011. júl. 20. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!