Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan, hol és kinél lehet 30...

Hogyan, hol és kinél lehet 30 munkanapra melót találni úgy, hogy még ebben az évben legyen ledolgozva az az idő?

Figyelt kérdés

A segély miatt kérdem, mivel év vége után még ezt a nevetséges 28500 ft-ot is elveszik, ha valaki nem dolgozott ebben az évben 30 munkanapot. Csakhogy hiába járok a munkaügyi központba, ők se tudnak munkát adni már rég óta, ráadásul hiába küldözgettem több, mint száz helyre az önéletrajzom, keresgéltem hiába, nem volt semmi, még egészségesen se kellettem a jó végzettségeim ellenére (irodavezető, szoftverüzemeltető, utolsó munkám logisztikus volt), nem hogy betegen, amikor huzamosabb ideje fáj a csípőm, a hasam, és egyéb gondok is vannak, hiába járok dokihoz is.

Szóval ki tudna munkát legalább másfél hónapra, min. 30 munkanapra?? Már az se érdekelne, ha utána kitennének, de legalább ez legyen meg, mert ha a segélyt elveszik, éhenhalunk, mivel anyu már nagyon rég óta nyugdíjas, iszonyú kevés a nyugdíja, a számlákra alig elég, apám már nem él, nincs pénzünk... Pest megye.


2011. júl. 25. 17:58
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy hol, kinél, mely cégnél stb. tudnék kersegélni, kapni ilyet?? Akár otthoni meló is lehet, de semmiképp nem fizikai munka, mert azt nem bírok.
2011. júl. 25. 18:02
 2/37 anonim ***** válasza:

Esetleg lehetne beszélni jó baráttal, hogy jelentsen be háztartási munkára. Úgy tudom, adómentes mind a munkáltató, mind a munkavállaló számára (csak havi 1000 Ft regisztrációs díjat kell fizetni az APEH-nek). TB-d gondolom van, mint szociálisan rászorulónak, az ezután is járni fog.

Vsz hasonlóan fogom megoldani én is...

De vagyok biztos semmiben, én is hasonló helyzetben vagyok, a lányomat egyedül nevelem, nem kellek egyetlen munkáltatónak sem :( Közmunkára meg nem hívnak be, pedig mennék...

2011. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Elég szomorú helyzet!!!

Sehol nincs annyi közmunka sem ám, mint amennyi a munkanélküli...


Arról még nem hallottam, amiről te írtál. Sajnos nincsenek ilyen ismerőseim, akik ezt megtennék...

Amúgy hogy megy ez???

2011. júl. 25. 18:49
 4/37 A kérdező kommentje:

És hogy igazolja az ilyesmit az, akinél ilyenre be vagy jelentve?

Nem ellenőrzik?

Minden info érdekel!!

2011. júl. 25. 18:53
 5/37 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Háztartási munkáról bővebben itt:


[link]


Remélem tudtam vmit segíteni.

2011. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm! El is olvastam.

Most akkor ez bejelnetett munkának számít, mint egy rendes munkaviszony? Mert ez még nem egészen tiszta számomra. Tehát ez alapján, ha valaki 30 munkanapra, kb. másfél hóra be van valaki így regisztrálva az apeh-nél, akkor kapni fogja jövőre is a segélyt?

Ezt hogyan veszi a munkaügyi központ szerinted? Náluk kell szólni, mit kell mondani? Gondolom, te is regisztrált munkanélküli vagy...

2011. júl. 25. 19:19
 7/37 anonim ***** válasza:

Munkaügyiben állítólag a regisztrációd ugyanúgy megmarad, úgy tudom, de utána kell járni.

Fontos továbbá az, hogy a saját háztartásodban végzett háztartási munka nem számít ide, csak amit máshol csinálsz. Az alkalmazónak sztm ki kell tölteni egy APEH oldaláról letölthető nyomtatványt (ahogy én értelmeztem), és azt kell benyújtani a munkaügyinél.

2011. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Ja és igen, bejelentett munkának számít, ebből a szempontból. (Nyugdíj szempontjából nem, de ez most nem is érdekes, gondolom, ezmiatt nem kell utána adózni)
2011. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infokat!!!


Megtennéd, hogy ha bármi mást még megtudsz, akkor leírod ide? Valamint hogy ha te ezt már elintézted, akkor is?


Köszi!

2011. júl. 25. 19:27
 10/37 A kérdező kommentje:

Még valami:

Most akkor, ha ezt sikerül valakivel megbeszélned és elintézned, akkor arra az időre nem kapod idén a segélyt???

2011. júl. 25. 19:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!