Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan, hol és kinél lehet 30...

Hogyan, hol és kinél lehet 30 munkanapra melót találni úgy, hogy még ebben az évben legyen ledolgozva az az idő?

Figyelt kérdés

A segély miatt kérdem, mivel év vége után még ezt a nevetséges 28500 ft-ot is elveszik, ha valaki nem dolgozott ebben az évben 30 munkanapot. Csakhogy hiába járok a munkaügyi központba, ők se tudnak munkát adni már rég óta, ráadásul hiába küldözgettem több, mint száz helyre az önéletrajzom, keresgéltem hiába, nem volt semmi, még egészségesen se kellettem a jó végzettségeim ellenére (irodavezető, szoftverüzemeltető, utolsó munkám logisztikus volt), nem hogy betegen, amikor huzamosabb ideje fáj a csípőm, a hasam, és egyéb gondok is vannak, hiába járok dokihoz is.

Szóval ki tudna munkát legalább másfél hónapra, min. 30 munkanapra?? Már az se érdekelne, ha utána kitennének, de legalább ez legyen meg, mert ha a segélyt elveszik, éhenhalunk, mivel anyu már nagyon rég óta nyugdíjas, iszonyú kevés a nyugdíja, a számlákra alig elég, apám már nem él, nincs pénzünk... Pest megye.


2011. júl. 25. 17:58
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Neked mi a betegséged, miért voltál eü. alkalmatlan?

Nekem még eddig a 6 év alatt egyszer sem ajánlottak se rendes, se közmunkát, azt mondták, nincs, semmilyet se tudnak, és elég nagy városban élek pedig, ráadásul a rakás nyavalyámmal én is alkalmatlan lennék ilyesmire.

2011. aug. 30. 18:36
 32/37 anonim ***** válasza:

A munkabér után nem kell adózni, nem kell sehová jövedelemként feltüntetni, csak azon a papíron amin igazolod a munkát.

A TB akkor jár, ha 'szociálisan rászorult' indokkal igényelted az önkormányzatnál, különben nem (mivel a munkáltató nem adózik utánad). Nyugdíj szintén nem jár a 30 nap után.


Egyébként epilepsziás vagyok, sajnos nagyon sok előítéletet tapasztalok az állapotommal szemben... Lassan 3 éve nem volt rohamom (gyógyszert szedek), de sajnos most a napokban az állandó idegeskedés előhozta.


Most próbálok önkéntes munkát vállalni a Megyei Önkéntes Centrumban, elvileg csütörtök táján fognak visszahívni. A háztartási munkát utolsó mentsvárként hagyom, ha nem jönne össze a 30 nap.

2011. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Sajnálom és jobbulást neked!! Sajnos nekem is van betegségem, elég sok...


De az APEH-hez a bejelentő lapon nem kell beírni az összeget, amit elvileg kapsz?? Ezért kérdem.


A TB-t és a nyugdíjt arra az időre meg elvileg saját magad is befizetheted, nem??

2011. szept. 1. 17:04
 34/37 A kérdező kommentje:
Ja, és ha igen, akkor hol és hogyan?
2011. szept. 1. 17:05
 35/37 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nem kell beírni az összeget, csak a ledolgozott napok/órák számát. Egyébként nem te írod be, hanem a munkáltató.

Telefonon (185-ös számon) vagy az ügyfélkapun keresztül lehet bejelenteni.

A TB, nyugdíj, ha magadnak fizeted, természetesen jár. De TB ügyben érdemes lenne utánaérdeklődnöd az önkormányzatnál, hogy szociális alapon nem jár-e neked, én is így oldottam meg...

2011. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nos, én írnám be, az APEH-es papírt is én tölteném ki, mert nagy nehezen sikerül valakit találni, de már nem fiatal és semmit nem ért a sz. géphez s hasonló dolgokhoz. Persze az ő nevében tölteném ki a papírt, s az ezrest is én fizetném be... De mintha valahol a neten úgy láttam volna ezt a nyomtatványt, hogy van egy rubrika az összegnek is. Nem?

És amúgy úgy lehet ezt az egész dolgot, hogy napi nem 8, hanem mondjuk 4 órát beírni??

S most akkor jár ez idő alatt továbbra is a 28500 ft segély vagy sem? Mert egyik helyen ezt olvastam, a másikon azt...

Ha mobilon jelented be a melót, az hogy megy? Ott menüpontokat kell választgatni vagy sms-eket beküldeni válaszokkal és kész, vagy valaki ott van és kikérdezget?

2011. szept. 5. 13:08
 37/37 anonim ***** válasza:

Az Apehnél amikor lejelent érdemes megérdeklődni, hogy ők leigazolják-e a napjaidat, amiket bejelent náluk. Lehet, hogy úgy egyszerűbb lenne.

185-ös helyi tarifás telefonszámon lehet számítógép, internet nélkül bejelenteni a háztartási munkást, de az adókártyát készítsétek elő, vsz szükség lesz rá.

2011. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!