Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek miért félnek az...

Az emberek miért félnek az élőhalottaktól%/zombiktól?

Figyelt kérdés

Egyik nagy témája a horrorfilmeknek a zombik, akik uralomra tőrnek, és megharapják az embereket, és azok is zombik lesznek. Vagy ugyan ez csak holtakkal.

És még olyan emberrel nem találkoztam, aki ne rettegett volna egy ilyen film megnézése után egyedül a sötétbe mászkálni, vagy egy kihalt utcában.


Az emberek miért félnek ennyire ezektől a dolgoktól? Hisz ilyen még sose volt, hogy valaki feltámad volna a halálból, és embereket harapdált volna.

Vagy mégis?


2011. júl. 31. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valaki a film hatása alatt van, addig nem tud reálisan gondolkodni, főleg, ha hagyja magán eluralkodni a pánikot.
2011. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én nem félek tőlük. sőt, mióta láttam a Zombieland című filmet nagyon viccesek :DDD
2011. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta láttam a Halottasház című filmet, azóta rettegek tőlük,és már a Zombielandet sem bírom nyugodtan végignézni...


Én azt találtam erre racionális magyarázatkén, hogy túlságosan is valószínű. Látjuk a tudományt, látjuk, miket ér el, milyen gyorsan fejlődik, de nem nagyon értjük. És a filmek olyan meggyőző áltudományos magyarázattal szolgálnak arra, hogyan is létezhetnek a zombik. Ráadásul azt sem egészen értjük. Ezt a kettőt pedig tudat alatt összekapcsoljuk, és nagyon is reálisnak tartjuk, hogy egyszer csak szembejöhet velünk egy zombi...

2012. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!