Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért akar sok gyerek felnőtt...

Miért akar sok gyerek felnőtt lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok gyerektől hallom, hogy felnőttek akarnak lenni. Azokat, akiknek kifejezetten rossz gyerekkoruk volt/van, meg is értem. De nem egyszer hallok ilyet olyan gyerekektől, akiknek szinte mindenük megvan. Aztán felnőttként a gyermekkor után ábrándoznak. Hogy az milyen jó volt, milyen szabad, milyen álomszerű, milyen törékeny. Ötvenes éveik után pedig a fiatalkorról álmodoznak, hogy milyen jó lenne újra fiatalnak lenni. Miért nem becsüljük azt, ami épp van?
2011. aug. 25. 15:28
 1/6 Beliel ***** válasza:
61%
Úgy csinálsz mintha ez valami újkeletű dolog lenne...
2011. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem azért, (és ez mindenkivel így van, hidd el) mert az ember mindig többre vágy, mint amennyi neki van. És ez mindig is így lesz, sajnos. És a gyerek szemében olyan "jó" felnőttnek lenni, azt csinálsz amit akarsz, akivel akarsz, meg stb. közben nem is tudja hogy milyen ez valóban.
2011. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Sajnálom, ha neked ez így jött le. Tudom, hogy ez nem csak mostanában van így, és ezért (is) a miértjét kérdeztem.

Második válaszoló, köszönöm a válaszod, igazad van.

2011. aug. 25. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Lassan a munka világába belépek és már annyira gyerek sem vagyok - szerintem - de már most elgondolkozok milyen jó lenne minimum 2-3 évvel visszamenni az időben :D


18f

2011. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát én kiskoromtól fogva fel akarok nőni,és ami változott a korom miatt azt élvezem,és úgy érzem hogy megfulladok itthon mert még mindig nem vagyok teljesen szabad. soha nem fogom azt mondani hogy milyen jó volt gyerreknek lenni,mert szar volt,csak azt csinálhattam amit a szüleim megengedtek és az volt a fénypontja a napomnak ha végre méltóztatott valaki leülni velem játszani a családból. el nem mehettem nagyon sehova,szétuntam magam.most ez kinek hiányzik,amikor eljárhat bulizni,pasizni,sportolni,sikereket érhet el, új ismerősöket szerezhet,világot láthat saját erőből?

ha 50 körül leszek,valószinüleg a 20as éveim hiányozni fognak,de gyerek nem lennék.:D

2011. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg így van többnyire, de hogy ellenpéldával is szolgáljak neked, én soha nem vágytam felnőni. Persze izgalmasnak tűnt a felnőttek világa, de valahogy én nagyon hamar rájöttem, hogy gyereknek lenni sokkal jobb, és kicsit félve néztem és nézek most is a szülinapok elébe. Anyukám is határozottan emlékszik, hogy mindig mondtam neki, hogy én nem akarok ennél idősebb lenni, mert szeretek játszani és óvodába járni. (Vagy mert láttam hogy mennyi problémája van a szüleimnek, így utólag ez is felmerült bennem...)
2011. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!