Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Esti tagozatos diák lettem,...

Esti tagozatos diák lettem, ilyen esetben jár még családi pótlék? 19 éves vagyok! Itt azt írják hogy jár

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 02:06
 1/3 A kérdező kommentje:
2011. szept. 6. 02:06
 2/3 A kérdező kommentje:
és ugye úgy írják hogy 20 éves korig jár... akkor amíg be nem töltöm a 21et addig kapom?
2011. szept. 6. 02:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor jár, ha

- közoktatásban tanulsz, nem felsőoktatásban (tanulói jogviszonyod van, nem hallgatói)

- annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd a 20. életéved.

Ha pl. 2012. februárban lesz a 20. szülinapod, akkor ebben a tanévben még kapod: 2012.júliusban utalják utoljára (mivel utólag folyósítják)

Ha 2012 szeptemberben töltöd a 20-at, akkor 2013 júliusban kapod az utolsó családit.

- viszont ha van rendszeres jövedelmed (dolgozol valahol és amellett tanulsz estin), akkor nem jár a családi.

2011. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!