Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehéz és értelmetlen az élet....

Nehéz és értelmetlen az élet. Hát akkor?

Figyelt kérdés
Az élet. Öngyilkosságon gondolkozok. Nem mondhatom elhamarkodott döntésnek, 2 éve fantáziálok róla. De most már végre túl akarok esni rajta. Sok a gond; család, iskola, önutálat, szerelem (tudom, közhelynek hangzik)... Valószínűleg hosszú ideje depressziós is vagyok. Szociális fóbiám is van -ami a depresszió miatt alakulhatott ki-. Önmagukban ezek kibírható problémák, de közösen szépen lassan elvették az egész életkedvemet és erőmet a folytatáshoz. Egyébként 16 éves fiú vagyok, mások szerint intelligensebb mint a legtöbb korombeli. Most az jön, hogy \'ilyen korban sokan depisek\', vagy \'a fiatalok nagy világfájdalma...\', esetleg \'nem kell komolyan venni, majd elmúlik\', etc. Egyáltalán minek írok én ide? Cry for help? ehh
2009. márc. 29. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
"Egyáltalán minek írok én ide? Cry for help? " Ja, jól látod, aki öngyilkos akar lenni, az nem fantáziálgat két évig. Neked csak egy pszichológus kell, aki meghallgatja a gondjaid...
2009. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Ez is közhely lesz,de még fiatal vagy.Majd úgy kb.30 évesen is tedd fel magadnak a kérdést,ha ugyan aktuális lesz még.Legalább ennyi időt azért még adj magadnak és a sorsnak!
2009. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Ha tudod, hogy mi lesz a válasz, miért írsz?

Nem akarlak lebeszélni, sem rábeszélni, a te életed, és jogod van akkor véget vetni neki, amikor csak akarsz. Viszont nagyon sajnálnám, ha egy állítólag intelligens fiatal eldobná magától az életét úgy, hogy igazából nem is élt még. Persze minden 16 éves azt hiszi, hogy ő már mindent tud az életről, és nincsenek nála tapasztaltabbak, meg hogy neki milyen sz*r az élete, úy ahogy van (mert mondjuk emós, és szinte kötelességének érzi sajnáltatni magát). Az igazság az, hogy lehetsz akármilyen intelligens, az életet még nem ismered, és halvány fogalmad nincs, mi miért történik úgy, ahogy. Pl. hogy a mostani gondolataid puszta játékai a gonosz hormonoknak, és három-négy év múlva vége lesz az egésznek. Ezt a tinik egyszerűen nem hiszik el, de ez így is van jól. Majd megtapasztalják. Aki pedig nem jut el odáig, hogy megtapasztalja a felnőtt létet, mert nagy világfájdalmában öngyilkos lesz, annak meg úgy kell. Nem tudom sajnálni, mert ezzel a gyávaságát és a gyengeségét bizonyítja.

Hidd el, én is voltam 16 éves, én is öngyilkos akartam lenni (valószínűleg még sz*rabbak voltak a körülményeim, mint neked, csak te és a generációd nem tudja, milyen a háború, a menekülés, éhezés, mikor el kell hagynod a szülőfölded), csak bennem már akkor is megvolt a mindenáron való túlélés ösztöne. Ezt hiányolom a mai fiatalokból, mert kevés kivétellel egyszerűen fel sem fogják, hogy nekik milyen jó dolguk van.

Én az életemet egy fantasztikus utazásként fogom fel, ahol minden akadály arra való, hogy általuk fejlődjek, és bölcsebbé váljak. Szerintem előbb-utóbb te is rájönnél erre. Adj esélyt magadnak, én azt mondom.

2009. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha ilyesmi gondolataid vannak, gondolj csak azokra az emberekre, akiknek nagyon hiányoznál, akiknek nagyon fájna a halálod.

Egyébként mindig minden dolog akkor jön rendbe, amikor a legkevésbé számítunk rá.

Nem tudom, hogy van-e kutyád, de ha nincs érdemes lenne beszerezni egyet, akár egy menhelyről is, ők nagyon hálásak és feltétel nélkül tudnak szeretni, szerintem jót tenne neked egy ily négylábú igazi, hű barát:))

Én ha magam alatt vagyok mindig erre a mondásra szoktam gondolni: "Arra születtél te is, hogy valaki számára ajándék légy."

Remélem hamarosan minden rendbejön, én így ismeretlenül is gondolok rád:)))))

2009. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenki véleményét elfogadom. Nem vagyok egyébként emós, és tisztában vagyok vele, hogy 16 évesen még nem sok mindent éltem át. Viszont azt tudom, hogy a jelenlegi helyzetem rossz, és nem érzem sok értelmét folytatni.
2009. márc. 29. 12:26
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Nincs értelme folytatni? Nem is tudom. Amíg az élet értelmének hagymázos torzképe üldözött, magam is kétségbe voltam esve. Azután megláttam az élet csodálatos abszurditását. Most már szabadnak és mérhetetlenül boldognak érzem magam. Ha túllépünk az "értelem" szűk fogalmán, új dimenziók nyílnak meg előttünk. De ha úgy döntesz, hogy Neked ez az egész nem kell... tégy belátásod szerint, jobb, mint kétségek közt vergődve szenvedni, csodára várva. Az ritkán jön magától, nekünk kell újjáteremtenünk a dolgokat magunk körül.
2009. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne legyél öngyilkos!! Majd kikerülsz a hullámvölygyből és minden sokkal jobb lesz!! Amint látom biztos egy jófej ember vagy!! Ezért sem lenne jó ha megölnéd magad!! Életed csak egy van ne dobd el magadtól!!
2009. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hidd el minden fiatalnak (na jó az átlagnak) sok gondja van és 14-18 éves korban felvetödik, hogy jobb lenne a szenvedéstől megszabadulni.. de amint túl teszed magad rajta, mondjuk lesz egy szerelmed egyből szép lesz az élet...
2009. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség nekem se tetszik a világ 29 éves vagyok.Én is akartam öngyilkos lenni mert váltak a szüleim,volt hogy 1 évig nem tudtam emberek közé menni,tömegfóbiám volt testi tünetek, hasfájások stb. évekig nem voltam jól.Eltartott ez egészen 17-18 éves koromig.Pedig a nagy szerelmem is velem volt.19 évesen terhes lettem onnantól változott a világ lett egy csodálatos kislányom,lett értelme az életemnek,szóval tiédnek is lesz csak ki kéne várni.Most sem rózsás az élet állandó pénzzavar van,de akkor is fel fogjuk nevelni a kislányunkat,most 10 éves lesz lassan.Nem lehet ezt úgy hogy nincs értelme.Lesz csak várd ki.Volt egy osztálytársam öngyilkos lett.Szerettem volna elmondani neki mennyire szeretem csak sajna késő volt már.Mi van ha van valaki neked is aki ugyanígy gondolkozik?Nem tudhatod.Ő se tudta családi okok miatt lett öngyilkos és egy hülye kiscsaj miatt.Családja azóta is összetörve bátyja főleg.Szóval ha ezek után úgy gondolod akkor tedd meg nincs több érvem.Gondolkozz előtte!Mi nem dönthetjük el helyetted!
2009. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom. Ahogy leírtad a hatalmas problémáidat...

Hidd csak el, van aki sokkal rosszabb helyzetben van, mint te. Mondjuk ha saját magamat nézem: visszataszítóan sovány vagyok (185cm 57Kg fiú), annyira nincs önbizalmam, hogy nagyobb tömegben (kb 6 ember) úgy érzem mindenki engem néz, ettől elvörösödök, ami még feltűnőbb, és ettől még rosszabb lesz, továbbá még soha nem volt barátnőm 20 évesen, teljesen képtelen vagyok ismerkedni, sokan tartanak pszichopatának (szüleim is), vagy csak azt mondják "menj innen, ezt te nem érted neked nincsenek érzéseid". Próbálok megváltozni, de rá kell hogy jöjjek nekem soha nem lesz normális életem. Más vagyok mint a többi ember, és hidd el nem jó értelemben. Tehát az én életem a tiéddel ellentétben nem nehéz, inkább a lehetetlen a megfelelő szó.

Viszont még mindig élek. Tudod miért ? Mert próbálom elhitetni magammal, hogy talán lesz majd egyszer valaki, akiért érdemes lesz élnem. Persze tudom, hogy erre szinte semmi esélyem sincs.

Képzeld én kb 5 éve fantáziálok öngyilkosságról. Igazából megváltás lenne. Már elhatároztam, hol hogyan, és mikor fogom megölni magam. Már indultam is volna a buszra, amivel a helyszínre mentem volna (egy baromi magas vékony izé egy hegy tetején), mikor egy régi ismerősöm, egy barátom (akiről azt gondoltam soha többé nem fogom látni) felhívott, és mit sem tudva az egészről megkérdezte, mikor jöhet át hozzám. Na ezért élek még mindig, és érzem hogy talán van még remény. Most ott tartok, hogy nem leszek öngyilkos, de ha egy ember az utcán elém állna, és tegyük fel le akarna lőni, nem mondanám hogy ne tegye.

Látod neked szerelmi, és hasonló problémáid vannak. Képzeld van aki még azt sem tudja milyen az, és talán soha nem is fogja. Én lennék a legboldogabb ember ha olyan problémáim lehetnének mint neked !

Szóval ha egy ilyen gyenge kis sz*r vagy, felőlem nyugodtan megölheted magad. De képzeld csak el az embereknek mi lesz belül a véleményük rólad. Már nem leszel intelligens.

2010. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!