Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értelmetlen az élet, öngyilkos...

Értelmetlen az élet, öngyilkos akarok lenni? 15f (részletek lent, NEM írtam regényt, ne aggodjatok)

Figyelt kérdés

Nem túl férfias dolog bevallom... De szeretethianyom van...

Előbb leírtam az elettortenetemet de inkább kitöröltem...

Lényeg hogy most mar az egyetlen emer akit szerettem és ő is engem (lányról van szó :) de nem parkapcsoalt, akkora szerencsém nem volt :) ) az is mar leszart az utóbbi időben...

Megkérdeztem hogy mi a baja, erre megmondta hogy az hogy túl sokat hivogatom (hetente egyszer?) Oo tehát már ő is elhagy....


Lehet velem van a gond, de nincs senkim... Ha felkötném magam akkor is csak illedelembol jönne el egy-két rokon vagy ismerős a temetesemre.... Már ha rendeznének egyáltalán...


Szóval ki tudna itt segíteni? Pszichológus (de úgy kéne hogy senki ne tudja hogy hozzá járok, megoldható?) Lelkész ? (hisz ez a dolga) vagy torodjek bele és reménykednek a lehetetlenben? Vagy a legegszerubb: öngyilkosság?


2011. ápr. 19. 09:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ui: Csaladomban felesleges vagyok, barátok meg tudjatok ebben a korban milyen eretlenek... Bulik, meg poénok..
2011. ápr. 19. 09:31
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Tudom, biztos sokat hallottad már, de 15 évesen normális az, ahogy most látod a dolgokat. Szerintem senki nem "szar" le téged, csak kicsit eltúlzod. Attól még, hogy ez a lány ezt mondta, ugyanúgy a barátod. A családod pedig a családod, hidd el, ha úgy is érzed, nem így van, de törődnek veled. Ha gondolod, beszélgess el egy idősebb emberrel, akiben megbízol, és szimpatikus számodra.
2011. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
En is igy ereztem regebben. Most 28 eves vagyok.Nem kotottem fel magam hala a jo istennek. Idovel a te velemenyed is meg fog valtozni. Foglald el magad valamivel.Ajanlom a futast.
2011. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosságot verd ki a fejedből, hiszen még nem is éltél igazán, még előtted van minden. Már leírták itt előttem, hogy természetes amit érzel, de azért elmondom én is, a legtöbb tinédzser átesik ezen. Volt egy időszak amikor én is hasonlóan gondolkodtam és az öngyilkosságot fontolgattam, most pedig nem adnám oda az életem semmiért. Boldog vagyok, egyetemre járok, együtt élek a férfival akit szeretek és ő is engem és most már azt is tudom, hogy még én sem éltem át túl sok mindent, előttem az egész élet.

Talán könnyebb lenne ha célokat tűznél ki magad elé. Például kitalálhatnád mi szeretnél lenni ha nagy leszel és küzdeni érte, valóra váltani.

A lelkésszel való beszélgetés is jó ötlet, nekem kifejezetten ezt javasolta a hittantanárom annak idején. Persze nem mentem el, de te kipróbálhatod. Pszichológusra véleményem szerint nincs szükséged, de ha te úgy érzed attól mégis jobb lenne, hát menj el egyhez.

Remélem segítettem.


21/L

2011. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is eltúlzod a dolgokat, de úgyis azt fogod gondolni, hogy ez nem így van. Önsajnálat helyett szerintem inkább gondold végig, miért lehet ez így. Próbálj meg emberekkel barátkozni, mozdulj ki otthonról néha, ha rossz a kapcsolatod a szüleiddel akkor próbáld meg azt építeni. Az öngyilkosságnak semmi értelme, az csak a gyávák fegyvere. Ha érettnek gondolod magad, akkor ezt tudnod is kellene.

Én a pszichológust javaslom, viszont úgy, hogy senkinek az aláírása ne kelljen, csak magán tudsz elmenni, amihez ugyebár pénz kell. Esetleg ha valakivel jobb viszonyban vagy a családból kérd meg, hogy menjen el veled és írja alá a beleegyező nyilatkozatot, hogy te járhass. Hidd el nem szégyen segítséget kérni.

2011. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is csatlakozom, ez teljesen normális!


Nem kell neked doki, teljesen felesleges. Csak keress egy hobbit, egy elfoglaltságot, és máris jobb lesz!

Csatlakozz egy egyesülethez, járj el túrázni, emberek közé!

Nem kell hogy ismerd őket, mert ha érdekel az ő hobbijuk hidd el, nagyon barátságosan fognak fogadni!

2011. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok csak lányban, bár én már idősebb vagyok és mindig gyáva voltam megtenni.De én azt mondanám neked, h.mivel idősebb vagyok már átéltem pár dolgot.Nekem sose voltak igazi barátaim és a pasik többségének is csak szexre kellettem, a szüleim se ismernek igazán és mindig azt akarták h. én mutassak példát,ha már a tesóm elszúrta.Mégis ha vmi jót teszek az természetes de ha vmi nem tetszik nekik akkor egyből olyan egetrengető bűnként kezelik.De most van egy párom aki szeret engem és azt mondom, h. ne akarj öngyilkos lenni,mert sose tudhatod mi van a halál után.Lehet sokkal rosszabb lesz neked, így meg meg van az esély h. még akár élvezheted is az életet.Valszeg tök depis vagy ami elméletileg egy biológiai folyamat.Járj el sportolni és ismerj meg új embereket, majd ha tovább tanulsz v.dolgozol ott szerezhetsz barátokat.És fiatal is vagy,szóval simán lehet még barátnőd is.Van olyan aki 18 éves kora után ismerte meg az élete párját, sőt a kolléganőm egy rossz házasság után 35 évesen ismerte meg a mostani férjét akivel 1000-szer boldogabb.Találj ki vmi hobbit és jölj rá h. mi az ami a te feladatod.Hidd el van értelme csak te még nem fogod fel vagy talán nem is érdekel,de ha rátalálsz hidd el értelme lesz élni.Végső esetbe fogadj örökbe vagy vegyél egy házi állatot, ha sokat gondozod,tuti szeretni fog és meghálálja h. vigyázol rá és szereted.

26/l

2011. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%

Én is igy voltam mint te.

Kérlek ne gondolj soha többet az öngyilkosságra -az a LEHETŐ LEGROSZABB MEGOLDÁS!!!

Én is hasonló helyzetben voltam, vagyis szeretethiányban szenvedtem.. de azóta sokmindent megtanultam.

Ne felejsd el a legkönnyebb feladni, és én azt mondom: Öntsd ki a szívedet az Urnak, mondj el mindent neki, nállam és még sok másnak is Ö volt a megoldás.

Isten (a mennyei Isten) = Szeretet. Tehát nekem szeretre volt szükségem , nem volt barátom se , de az Urhoz mentem és kértem barátot, és Ö a barátnál is többet adott, mert mára a barátságbol férjem lett. Most 22 éves vagyok, 1 éve feleség, és minden ugy alakult ahogy nemis gondoltam volna..


Hidd el : Jézus Krisztus a megoldás a te problémádra. Menj az Atyához az ö nevében és mondjál el neki MINDENT ami bánt,habár Ö mindent tud rollad. Ö nagyon nagyon szeret téged, ki se lehet fejezni mennyire, csak azt várja hogy szólisd meg hittel, és akkor Ö válaszolni fog neked.

Öntsd ki a szíved az Urnak, mert közel van az Ur a megtört/szomoru szívhez, és bekötözi a megsebezett lelket!!


Szükséged van Jézus Krisztus vérére, hogy megtisztítson téged minden bűntől és hogy levegyen rollad minden fájdalmat és bánatot.

Ö átélt már minden bánatot és gyötrelmet azért hogy mi ne kelljen átéljük,

minden bünnek a büntetését elszenvedte azért hogy az Atyának minket megszenteljen és ne mi bűnhödjünk a saját roszztetteinkért, mert isten az igaz bíró megbünteti a bűnt, de Jézus ezt a büntetést viselte el hogy megszentelje azokat akik elfogadják az Ö vérét.

Szenvedett a mi betegségeinkért is. Tehát ha van vmi betegséged akkor Ö meggyógyít ha hiszed és kéred. Ö szegénnyé lett azért hogy minket Isten áldásba(minden szükség betöltése/gazdagság) résesítsen.

Tehát Jézus mindent megszerzett nekünk. A Te választásod az hogy ezt ELFOGADOD-E vagy ELUTASÍTOD?

2011. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok és ha van kérdésed, vagy szeretnél még beszélgetni velem, nyugodtan irjál e-mailt !!
2011. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Fogadd meg a tanácsom,soha ne ints búcsút az életednek,mert lehet,hogy a küszöbön áll a boldogságod,vagy valami remek lehetőség.

A legjobb gyógyír ilyenkor,ha másokkal foglalkozol és megpróbálsz te segíteni nekik.Ez elvonja a figyelmedet és ráébreszt arra,hogy mennyire rosszabb sorsú emberek vannak nálad.Ja és az életed még csak most kezdődik,rengeteg emberrel fogsz találkozni,értékesebbekkel,mint most gondolod.Nézz meg egy öreg bácsit vagy nénit az utcán,tiszta ránc,csoszog,de mégsem panaszkodik,na ők aztán tudnának mesélni neked.

2011. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!