Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja? Miért viselke...

Mi lehet a baja? Miért viselkedik így? Ugye nem valami komoly?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nőt, aki sokszor magában beszél, akkor is ha mások is hallják, úgy is, hogy egyszerre megyünk le a lépcsőn, ő csak mondja a magáét, de nem lehet érteni, mindig nevet magában, az utcán nagyon lassan sétál/már feltűnően lassan/, minden embert nagyon megnéz, végigmér. Nem szívesen beszélget másokkal, csak egyedül üldögél, olyan szomorúnak néz ki szegény. Próbáltam vele pár szót beszélgetni, válaszolt, de közben furán, ijedten figyelt engem, mintha félne... vagy nem is tudom. Egyszer szinte rohant ki a panelból, és kérdezte tőlem, hogy nem -e láttam a mobiltelefonját, miközben az ott volt a kezében. A parkban pedig magában bújócskázott, elfutott egyik fától a másikig, és ott bujkált. De van amikor tök normálisan viselkedik, máskor pedig megint furán. Kezdek érte aggódni, hogy mi lehet vele? Amúgy egy 30 év körüli nőről van szó. Bocsi, ha hosszú lett, köszönöm annak aki végigolvassa és értelmes választ ír.
2011. szept. 29. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem lett hosszú ennyi kellett, hát ez furcsa! vagy belövi magát nem tom mivel vagy kezd bekattanni önhibáján kívül, lehet volt is már pszichiáternél.
2011. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát ezek nem apró dolgok szerintem :S Lehet bekattant valamitől.
2011. szept. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam már arra, hogy iszik vagy belövi magát, de nem tudom. Szeretnék neki segíteni, de nem tudom mit tegyek.
2011. szept. 30. 13:44
 4/17 anonim ***** válasza:

Tök rendes tőled, hogy érdekel a sorsa, nem nézel át rajta.

Hátha kiderül vmi, ha többször is beszélgetsz vele. Nyilván nem azzal kezdi senki, h ilyen és ilyen problémái vannak, de biztosan jól esik neki, ha kíváncsi vagy rá. Nem túl jellemző manapság, főleg, ha vmi baj van az emberrel, inkább elkerülik.

Egyedül lakik amúgy?

2011. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kerüld el, jó messze. Veszélyes is lehet.


aki lövi magát az nem szokott hallucinálni, hanem egyfajta euforiát érez. Ez a nő valószínűleg skizofrén.

2011. okt. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen skizofrénára szintén gondoltam már. Az anyukájával lakik, aki már elég idős. Hát én próbáltam vele beszélgetni, de nem nagyon akar, aztán a végén el is köszönt és otthagyott. Meg hát végig olyan furán nézett rám, de máskor meg mosolyogva köszön az utcán amikor találkozunk, megsimogatja a kutyámat, és van, hogy még aznap délutánra teljesen megváltozik a hangulata. Én nem tudom mi lehet vele... :/
2011. okt. 1. 20:08
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérlek bízz az ösztöneidben és kerüld el. Ha nincs más mód. Mondom, veszélyes is lehet. Az ilyen emberek belül teljesen bizonytalanok és maguk sem tudják mitől, de nagyon félnek. Ha megpróbálnál mondjuk hozzáérni. (amit a legtöbb ilyen nem hagy, főleg erről lehet felismerni őket) lehet megtámadna, üvöltene. Ne játssz vele, nem játék. Akkor sem ha érdekes....
2011. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De ezt jó tudni. Szinte kivétel nélkül a legtöbb veszélyes őrült fél valamiért. Szorong, retteg.
2011. okt. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olyasmi ez az egész mint egy hibás program. Valamilyen ösztön, vagy érzelem túlcsap a lélekben és egy olyan körbe kerül amiből nem tud kitörni. Akár még az álmokat is elő tudják csalni annyira koncentrálnak. Mert az agy mindenre képes (hallucináció) De szerintem aki ennyire be tud kattanni valamitől az egyébként sem lehet okés. Hány éves vagy? Ha fiatal, akkor főleg kerüld el. Ha már felnőtt vagy, megpróbálhatsz segíteni rajta, de nem ajánlom.


Amit tehetsz, az az, h közös programokra hívod. Stb, és talán visszatér a társadalomba. Megpróbálhatsz mindent. De ne lepődj meg azon h pl kettesben sétáltok, látod rajta a szorongást és egyszer csak mondjuk belök az autók közé. V megkésel. Bármi.

2011. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Elkerülni nem nagyon tudom, egy panelban lakunk, de szerintem nem veszélyes annyira, nem tudom róla elképzelni, hogy belökne az autók közé, vagy megkéselne.

22:04-nek üzenem: nem játszom vele, én tényleg sajnálom és segíteni szeretnék neki.

22:12-nek: 17 éves vagyok.

2011. okt. 2. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!