Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja? Miért viselke...

Mi lehet a baja? Miért viselkedik így? Ugye nem valami komoly?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nőt, aki sokszor magában beszél, akkor is ha mások is hallják, úgy is, hogy egyszerre megyünk le a lépcsőn, ő csak mondja a magáét, de nem lehet érteni, mindig nevet magában, az utcán nagyon lassan sétál/már feltűnően lassan/, minden embert nagyon megnéz, végigmér. Nem szívesen beszélget másokkal, csak egyedül üldögél, olyan szomorúnak néz ki szegény. Próbáltam vele pár szót beszélgetni, válaszolt, de közben furán, ijedten figyelt engem, mintha félne. Vagy nem is tudom. Egyszer szinte rohant ki a panelból, és kérdezte tőlem, hogy nem -e láttam a mobiltelefonját, miközben az ott volt a kezében. A parkban pedig magában bújócskázott, elfutott egyik fától a másikig, és ott bujkált. De van amikor tök normálisan viselkedik, máskor pedig megint furán. Kezdek érte aggódni, hogy mi lehet vele? Amúgy egy 30 év körüli nőről van szó. Bocsi, ha hosszú lett, köszönöm annak aki végigolvassa és értelmes választ ír.
2011. okt. 1. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
huh hát ez tényleg nem normális szerintem. Nem vagyok orvos de lehet hogy komoly baja van és szó szerint elment az esze. Sajnos nem tudsz neki segíteni igazából vigyázz magadra figyelgesd őt és ha úgy látod hogy veszélyes másokra vagy önmagára akkor lehet jobb lenne ha pszichiáter kikezelné, ha kilehet egyáltalán.
2011. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az ilyeneknek mind niacinterápiára lenne szükségük. Mellesleg kivel és miből él?
2011. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem is súlyos személyiségzavara van. Kezelésre egészen biztos szüksége lenne (valószínűleg bentlakásosra). De ugye azt nem lehet tudni, hogy jelenleg áll-e valamilyen kezelés alatt. Esetleg beszélj rokonával, ha ilyen "fura", valószínűleg nem is egyedül él!
2011. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem egyedül él, hanem az anyukájával. Egy társasházban laknak.
2011. okt. 8. 19:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt, hogy miből élnek azt nem tudom, ő nem dolgozik, az anyukája már nyugdíjaskorú, akkor gondolom a nyugdíjából.
2011. okt. 8. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!