Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az emberek hogyhogy szeretnek...

Az emberek hogyhogy szeretnek élni? Ez számomra érthetetlen. Az élet rémes, hogy lehet, hogy valaki mégis szereti?

Figyelt kérdés
- légyszi kíméljetek a kérdés véleményezésétől és írjatok a saját érzéseitekről, hozzáállásotokról -
2011. okt. 10. 17:52
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy tinédzser akkor elnézést kérek igy utolag. Nem az élet szar, hanem a világ ami manapság körülvesz. De ahogy leszűrtem a szavaidból, valóban figyelem- szeretethiányban szenvedsz. Szerintem ne légy görcsös, ne keresd megszállottan a boldogságot. Szard le hogy ki milyen rosszat lát benned, aki viszont meglátja a jót azt értékeld. Ha elfogadod hogy egy életed van, és egy lehetőséged hogy megismerj, szeress és felfedezz akkor 2 véglet is alátámasztja az érvelésem: 1. pozitiv esetben meglátod a életben a jót, 2. negativ esetben úgyis vége lesz egyszer és utána már úgysem lesz okod panaszra mivel tudatod sem lesz. Mondjuk Istennel érveltél, én pl nem hiszek ilyen dolgokban de vallástól függetlenül bárki képes szépnek látni a világot. Ne az embereken és magadon rágódj hanem pusztán tedd azt amit helyesnek látsz és szeretsz, egy idő után úgyis olyan emberek fognak körülvenni akik szintén ezekben az örömökben osztoznak. Akkor meg már átesel a holtponton és egyre jobb lesz. Nem vigasztalgatlak vagy a szokásos "fel a fejjel" dumát nyomom hanem egy alternativát hoztam fel, vagy bejön vagy nem de ha tényleg már keserves az életed akkor próba cseresznye nem??
2011. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Bocsánatkérés elfogadva, és a tanácsokat is köszönöm. De itt most tényleg ne velem foglalkozzunk, hanem kíváncsi vagyok: az embereknek tényleg van kedvük minden nap felkelni és kezdeni elölről a mókuskereket? Körbe-körbe. És az élet idegesítő meg rémes (hétköznapi) dolgai nem "szegik életkedveteket"? Mindenek ellenére is van kedvetek élni? Illetve szeretitek az életet? Hiszen tele van nyomorúsággal! Hogy lehet mégis ragaszkodni hozzá?
2011. okt. 11. 08:26
 13/38 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy te is ragaszkodsz hozzá. Bár mondani mondod, ha tényleg így is éreznéd, már rég nem élnél...

Az ember reggel felkel, reggelit készít/eszik esetleg a családdal (én nem szoktam reggelizni), az állataival törődik kicsit, ha van, majd elindul tanulni, munkába, ki hová. A tanulási/munkaidő letelik, közben is történnek jó és rossz dolgok, csak észre kell venni. Pl. látsz egy érdekes szituációt, képet, egy megmosolyogtató jelenetet, olvasol valamit, beszélgetsz egy kicsit valakivel, találkozol valakivel, akit rég láttál, új dolgokat tudsz meg. Otthon ezeket megosztod a családdal, ételt készítetek, gyerek felől érdeklődtök, tanulásban segítitek, állatokkal foglalkoztok, beszélgettek, és valamivel elütitek az időt. Néha készülni kell a következő napra, néha belefér séta, kirándulás, máskor társasjáték, film, beszélgetés, vagy mindenkinek egyéni elfoglaltság. Ne fásulj bele az életbe, minden nap tartogat valami jót, valami újat, és persze valami rosszat is. Ne hagyd, hogy ez kerüljön előtérbe. Érdeklődj, szemlélődj pozitívan. Ez a kulcsa mindennek. Igen, ez megint tanács neked, de így csinálják sokan, akik boldogan élnek. Köztük én is. Problémák vannak, mint mindenhol, néha elszomorít, ha belegondolok egy-egy helyzetbe, de alapvetően én semmit nem tehetek azért, hogy ne éhezzenek emberek, hogy ne történjenek balesetek, stb. Amit tudok, megteszem, de nem emésztem magam ilyenek miatt. Te se tedd. Foglalkozz a családoddal, és találj valami hobbit magadnak.

2011. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Hiába van hobbim, ha nincs rá időm
2011. okt. 13. 12:43
 15/38 anonim ***** válasza:
Ha ilyeneken van időd gondolkodni, akkor hobbira is lenne, csak akarni kell. Szokták mondani, hogy arra van időd, amire szeretnéd, hogy legyen. Ez így igaz. Kötve hiszem, hogy legalább heti 2-3 óra "szabadidőd" nincs, amikor hódolhatsz a hobbidnak.
2011. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

gondolkodni mindig van idő, mert az ember más szellemi munkát nem végez, és pl fésülködés vagy krumplipucolás közben is lehet azon bosszankodni, mennyire utálok élni. mellesleg, az életundor nem gondolkodás kérdése, érezni pedig mindenki tud anélkül, hogy "időt szakítana arra, hogy érezzen". Nincs időm hobbira, mert minden fontosabb annál sajnos, mint hogy én jól érezzem magam... Ha én hobbiznék, ki csinálná meg a kötelességeimet? Nem fogok másat terhelni vele, van neki is elég baja.

De sajnos hogy a kérdésemre valahogy senki se hajlandó válaszolni, hanem mindenki velem foglalkozik és engem elemez, ahelyett hogy elmondaná, ő hogyhogy szeret élni, mit szeret benne, hogyhogy van kedve hozzá, stb., agyis mi ennek a titka

2011. okt. 13. 18:16
 17/38 A kérdező kommentje:
időről: én is ammondó vagyok, hogy mindenkinek arra van ideje, amire szán. Mondjuk nem amire szeretne, hanem amire akar -- az én esetemben így az igazabb. Mert hiába szeretnék csinálni valamit, nem akarhatom, mert az másnak a kárára lenne. Nem engedhetem meg magamnak, hogy a kevés szabadidőmet hobbira használjam, mert más teendőket fontosabbnak ítélek meg a szórakozásomnál. Esetleg ez lenne a lemondás?
2011. okt. 13. 18:19
 18/38 ~Alice~ válasza:
szerintem ez egy elég ostoba kérdés h "hogyhogy szeretsz élni?"...ha egy depis tini lennél azt mondanám oké..de ha már gyereked is van akkor elvileg "boldog családi életet"élsz vagy legalábbis kellene élned..a gyereknek is az lenne a jó..és azt mondod nincs időd hobbira..kipróbáltad már? hogy mi az amiben az örömödet leled? ha nem akkor könnyű mondani h "nincs időm" meg h "minden fontosabb"...igaz te tudod h mennyi dolgod van..én azt mondom ha a hobbi kedvéért akár naponta egy órával tovább fönnmaradsz, az már sokat segítene..
2011. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Kit érdekel hány éves? 20, 30, vagy 60...? Lényeg: menj el pszichológushoz ha ilyen depressziós vagy, és már magadon nem tudsz segiteni. Ami itt a gyakorikérdések.hu-n megy az önsajnáltatás, nem több. 30 évesen tudhatnád hogy nem a válaszolók fognak segiteni ilyen nehéz problémákban. Talán még a kérdés sem igaz amit irtál, mert valójában mélyen nem is ez a bajod. De ezt én sem tudom megmondani, és szerintem te sem. Ha valóban, komolyan igy érzel akkor egy tanácsot fogadj meg: bízz a pszichológusban, ő azért tanult agyturkásznak hogy megtalálja a probléma gyökerét, megértesse veled aztán próbálj meg segiteni magadon. Amig ezt nem látod be (pláne 30 akárhány évesen), addig senki se fog rajtad segiteni, még te magad sem, és csak marad ez a fajta kiútkeresés és önsajnáltalás/önmarcangolás.

Remélem minél hamarabb jobban leszel :)


37 F

2011. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, eddig mindig mindenki a kérdésedre válaszolt: leírták, leírtuk, hogy mi hogyan és miért szeretünk élni, és megpróbáltunk segíteni, hogy te hogyan próbáld elérni. Ha már megérteni sem akarod, akkor felesleges...
2011. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!