Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bérpótló juttatást kapok,...

Bérpótló juttatást kapok, nincs 1 hónap ledolgozottam az idén. Jövőre ezt így nem kaphatom. Kaphatok valami más rendszeres segélyt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
LOL. Pfuh, akkor én szerencsés vagyok, mert ma kaptam levelet hogy mennem kell dolgozni. Hát én árva ellátást kaptam apukám halála miatt iskolában. Na ezt csak említem, lényeg hogy az lejárt sulival együtt, akkor nem kaptam semmit, most meg ez. Szóval eee kétlem hogy lenne más.
2011. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen az idén kell meglennie a 30 napodnak.

Évente kell felülvizsgálni a jogosultságot, és a felülvizsgálatot megelőző 1 éven belül kell meglennie a 30 napnak. Ha pl. 2010 júniusban lettél BPJs, akkor 2011 júniusban kell felülvizsgálni, és a kettő közötti időben kell meglennie a 30 napodnak.

Ha nem tudsz semmiképpen összeszedni 30 munkanapot (munkaviszony, közmunka, egyszerűsített foglalkoztatás), akkor kérd meg egy ismerősödet, hogy jelentsen be egy hónapra háztartási munkára magához. Ennél járulékokat nem kell fizetni, csak 1000 forint regisztrációs díjat (havonta), valamint az így kapott pénz után nem kell sem adót, sem járulékot fizetni és a szociális ellátások elbírálásakor jövedelmeként sem veszik figyelembe.

Viszont így továbbra is jogosult leszel a BPJre.

(szociális törvény, aktív korúak ellátása)

2011. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a szolgálati időbe beleszámít a háztartási munka, tehát ha 20 évig ezt csinálnám, mehetnék utána nyugdíjba?
2011. dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A háztartási munka sem szolgálati időre nem jogosít, sem egészségügyi ellátásra, sem álláskeresési ellátásra.

Havi 1000 forintos regisztrációs díjat kell fizetni h.m. esetében; de sem nyugdíjjárulékot, sem egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot nem kell vonni belőle, és nem is kell fizetni utána.

2011. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

köszi hogy válaszoltál.

szóval ez sem karrier a nagy munkanélküliségben.

2011. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!