Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a nehéz...

Mit tegyek ebben a nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés

Az osztálytársimi sokat lógnak facebookon, gyakran suliidőben, az órák alatt is. Gondoltam én is kipróbálom, néhány perces netezgetésből nem lehet gond.

Ma reggel 50 ezer forintos számlát kaptunk az én telefonszámommal. Összesen 12-szer léptem fel az internetre, és összesen 21 percet neteztem, a számla szerint, tehát nem is értem, hogy mi ez az irdatlan nagy összeg.

Ma reggel, miután felkeltem a szüleim ezzel a számlával fogadtak. Hirtelen annyira megijedtem, hogy azt sem tudtam mit mondjak. Nem élünk rosszul, de 50 ezer forint akkor is nagy pénz.

Azt mondtam nekik, hogy nem én neteztem, mert tudom, hogy drága és itthon úgyis tudok internetezni, valamelyik osztálytársam vehette el a telefonomat, amikor szünetben a padomon hagytam és elmentem büfébe, tesire átöltözni vagy WC-re, stb. Hisznek nekem, de most részletes jelentést akarnak a számláról, hogy ki derüljön "ki" a tettes és mikor, mit csinált a telomon.

Nagyon szégyellem magam, ha visszapörgethetném az időt egyből bevallanék mindent, mikor rákérdeznek a számlára.

Tudom, hogy hazudni gerinctelen dolog, kérlek titeket, hogy ezt ne hányjátok a szememre, nem szoktam egyáltalán hazudni, de most nagyon megijedtem, mint írtam. A tanácsaitoknak sokkal jobban örülnék.


2011. máj. 1. 14:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy bevallom még most, hogy mi a helyzet, de félek attól, hogy nagyon megbántanám őket. :(
2011. máj. 1. 14:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hogy lett akkora a számla? 0.facebook-on voltál? T-mobilos vagy? Mindegy... Ha nagyon nagy lelkiismeret furdalásod van, akkor tényleg jobb lenne, ha bevallanád az igazat, mert nem jó úgy élni, hogy mindig gyötrődsz valami miatt. A teljes igazat mondd nekik, és azt is, hogy miért hazudtál. Biztos le fognak cseszni, de, ha később jönnének rá, hogy hazudtál, akkor még jobban megbántanád őket.

Ha nem bánt annyira a dolog, akkor meg felejtsd el, történjen, ami történik, és gondolj csak bele... Mivel egyik osztálytársad sem volt, kevés az esély, hogy kiderül az igazság. De ehhez jól kell hazudni. Bár, ha engem kérdezel, én ezt a módszert hanyagolnám a te esetedben. (Én simán így csinálnám, mert egy nagyon gonosz ember vagyok.)

2011. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. mondd meg a szüleidnek, hogy te voltál még ma, mond hogy iszonyúan sajnálod, csak ki akartad próbálni.


másrészt meg ez a szolgáltató hibája, hogy nem tájékoztatott titeket részletesen hogy mennyibe kerül pár perc netezés.. én a pannonnál vagyok, 1-2 alkalommal felmentem moziműsort megnézni az internetre a telefonomon, aztán jött egy sms vagy átléptem a nemtudomhány mb-os korlátot, stb, aztán jött a számla 20.000 Ft, anya persze írt egy csomó levelet nekik, aztán nem tudom mennyit kellett kifizetnünk, de nem az egészet, az biztos.

2011. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ahelyett, hogy menő kartál volna lenni, inkább megleshetted volna a tarifacsomagokat és az árakat. Ja, hogy nem te fizeted a telefonszámlát! Bocs. Meg kellene tanulni felelősségteljesebben élni!
2011. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindhármótoknak a segítséget, eldöntöttem, bevallom még ma, és felelősségteljesebben fogok élni és cselekedni ezekután. :)
2011. máj. 1. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!