Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkanélküliek nagy része...

A munkanélküliek nagy része azért nem talál munkát, mert válogat?

Figyelt kérdés

Tegnap bementem az Allee-ba és legalább 2-3 üzletnél láttam, hogy eladót keresnek. Múlt héten voltam a Premier Outletbe és ott is több üzletnél láttam ugyanezt.


Miért nem csinálják azt, hogy elmennek eladónak, és közbe keresnek olyat ami tetszik is nekik. Legalább addig is lenne pénzük.

Főként a nagyvárosiakra gondolok. Elhiszem, hogy vidéken, falvakban valóban nincs semmi munka.


2011. szept. 22. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem biztos, hogy felveszik az embert, ha pl. túlképzett. Nekem mondták ezt, mikor munkát kerestem, és "lejjebb adtam".

2. Aki még annyira nem elkeseredett munkakereső, érthetően megpróbál a szakmájában/választott területen munkát találni, mivel ha elmegy pl. utcát söpörni, akkor nagy valószínűséggel örökre be is betonozza magát oda, mivel munka mellett egyrészt nehéz állást keresni, másrészt meg sokszor be is skatulyázzák az embert, ha pl. tanárként beleírja az önéletrajzába, hogy X hónap bolti eladó.

Nem azt mondom, hogy ez jól van így, vagy nincs jól, ez megállapítás.

2011. szept. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb menj be, és kérdezd meg, hogy hányan jelentkeztek arra a két állásra!

Kiteszik a hirdetést, X ideig hagyják, begyűjtik az önéletrajzokat. Kiszemezgetik belőle azt, akinek nincs képesítése, de dolgozna, azt, aki túlképzett, és azt, aki megfelel az ő igényeiknek.

Egy ilyen hirdetésre nem ritka, hogy akár 50-100 önéletrajz is befut.

Tudom, mert próbáltam, hogy jó, akkor elmegyek eladónak, de nem jött össze.


Sok helyen a kínálat-kereslet se talál egymásra, pl. itt égen-földön nincs egy normális, tapasztalt szakács, és cseppet se vigasztalja az éttermeket és a hoteleket, hogy az ország másik felében Dunát lehet rekeszteni munkanélküli szakácsokkal.


Mindegy, nem magyarázom, mert ennél sokkal bonyolultabb, ahogy itt felvázoltad.

2011. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

1.A legválogatósabbak a munkáltatók, nagy valószínűséggel azért keres hónapokig dolgozót, mert senki sem felel meg neki.

2.Lehet, hogy az álláskeresők között is van válogatós, ami érthető, hiszen többnyire mindenki szakmájában szeretne dolgozni és mellesleg érthetően igyekeznek olyan munkahelyet találni, ahol nem minimálbérért akarják csicskáztatni.

3.Egy önéletrajzban lehet, hogy tényleg nem nézik jó szemmel a munkáltatók, ha végezettségen aluli munkát végzett az illető.

4.Az egész lehetetlen helyzet a telhetetlen munkáltatók hibája.

2011. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás vagyok, beadogattam ruhaüzletekbe/plázákba/élelmiszerboltokba is az önéletrajzom, de nem kellettem sehová.

A Jeans club megszűnése óta munkanélküli barátnőmet 5 év ruhabolti tapasztalattal nem vették fel egy üzletbe sem pedig ő tényleg ilyen helyre akar menni, akkor miért engem vennének fel aki életében egy zoknit nem adott el? Továbbá nyilván úgy gondolják, hogy úgysem csinálnám tejes bedobással mert nem ez a területem, meg ha jobb munka adódna lelépnék.

2011. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a kérdésre válaszolva annyiban válogatok, h pl. a héten is kaptam a Zeptertől ajánlatot, na de ilyen értékesítői-biztosítós és hasonló lehúzásos helyekre tuti nem megyek el. Az utazgatás, a vállalkozói kiváltása, a telefonálgatás többe kerülne mint amit teljesítménybérben kapnék, nem beszélve arról, h szerencsétlen bácsikákat fejjek meg százezrekkel.

A szexmunkákat is kerülöm, párszor már megtaláltak a "titkárnő intim bevállalással" és "erotikus masszázs" hirdetők, de ilyenhez nemigen lenne gusztusom.

2011. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A zeptertől engem is kiráz a hideg. Köszönöm mindenkinek hogy normális hangnemben válaszolt. Én is eladó vagyok és közben másik munkát keresgélek.
2011. szept. 22. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is igazad van kerdezo!


Ha nem az alommunkat ajanljak fel sokak el se fogadjak. Volt itt anno egy kerdes ahol egy sraccal 5+ allastinkeltunk be a csajnak aki panaszkodotz h nem tud dolgozni es a vegen kinyogte h o nem hajlando 80-ert napi 1-1 orat utazni... Az ilyet nem tudom sajnalni!

Egybkent azt felejti el h azzal h otthon ul nem lesz ujabb allasa. Anyum 80-ert kezdett el a fovarosban dolgozni es mindig ujabb munkaajanlatot kapott... 3. munkahelyen 200-at kap, es a kovetkezo meg 300-400 koruli lesz...


Jah es egyebkent 20 eves diakkent- tehat van egy erettsegim- vszeg oktoberben 2 allasom is lesz- az elsore mar megvan a szerzodes- ugy hogy kozben figyelnem kell hogy a kedd-szerda-csut napokon az orvosi egyetem miatt nem tudok dolgozni. Aki nem jar sehova annak meg ennek a kriteriumnak se kell teljesulnie, annak meg vegkepp nem h a 2. munkanal figyeltem h tanulni is tudjak mellette... Tadam es meg igy is lesz allasom...

2011. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Bocsanat a sok helyesirasi hiabert- telefonrol irok!


Tobbiek pedig probalkozzatok ne adjatok fel, szerintek aki nem all le hanem kuzd az talal munkat! Utana meg lehet h valaki kinez maganak h jol dolgozol es "elcsabit" uj munkahelyre jobb fizetesert!!!! :)))

2011. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként a munkakeresés nagyon Murphy elvek alapján működik.

Iskola befejezése miatt nem kapkodtam munkát keresni, de elhintettem ismeretségi körben, hogy keresek. Ígéretet kaptam, de ténylegesen nem történt semmi.

Amikor végeztem, felmentem egy állásportálra, hogy ilyen és ilyen típusú munkákat nézek, mert az érdekelne. Mákom volt, megakadt a szemem az egyiken, megpályáztam, megkaptam.


Már egy ideje itt vagyok, az első két hétben négy(!!!) hívásom volt, hogy ismerősi ajánlással hallottak rólam és érdekelném őket. Előtte hónapokig semmi...


A másik érdekesség, hogy egy nagyon nagy cégről van szó, odakerülésem után néhány nappal találkoztam egy másik területen dolgozó hölggyel. Bemutatkoztam, hogy XY vagyok, Jóskapistának dolgozom ilyenolyan munkakörben. Erre mondta, hogy jaaaa, hát belül pályáztatták meg először az állást, de nem találtak embert - ezek szerint én külsősként kerültem be.

Ezt azóta se értem, mert nagyon jó meló, tényleg belenyúltam a tutiba. Fogalmam sincs, hogy belső embert miért nem találtak rá.

2011. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!