Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csak volt, akkor most mi?...

Ha csak volt, akkor most mi? Sok válaszban olvasni, hogy "lány voltam", "fiú voltam", "első válaszoló voltam", "utolsó válaszoló voltam"...

Figyelt kérdés
Akkor hogy is van ez? :D
2009. máj. 6. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"lány voltam" = Gondolom már nő.

"fiú voltam" = Nagy valószínűséggel már férfi.

"első válaszoló voltam" = Azért volt, mert utána még fog válasz érkezni és, akkor már nem ő lesz, hanem az illetékes válasz.

"utolsó válszoló voltam" = Ugyancsak valószínűleg még fog érkezni válasz és akkor nem ő lesz az utolsó.

2009. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem. Hanem hogy válaszol egy kérdésre, nem írja oda a nemét, aztán rögtön utána válaszol megint, hogy "lány voltam"

De ha meg "első voltam", akkor ha 10.-nek ír újra, még mindig az első marad.

Igaz, az "utolsó"-nál már neccesebb...

De lehet, hogy inkább nyelvi kérdésnek kellett volna kiírnom, mert ez a "voltam" olyan hülyén hangzik...

Mint a "muszáj voltam megtenni"...

2009. máj. 6. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok! (addig amíg nincs új válasz) XD
2009. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Avalanche ***** válasza:
100%
Háhááá, már nem vagy az utolsó. Egyébként én se értem. Ha valami van, leírom egy válaszban és kész. Ha elfelejtek valamit, írok inkább mégegyet.
2009. máj. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek :D

Nem baj. :D Hasznos lesz minden válasz, becsszó.

A kérdés arra irányult, hogy miért

"első válaszoló voltam" és miért nem "első válaszoló vagyok".

Ha valamit még hozzá akar fűzni, vagy

"lány voltam" "lány vagyok" helyett, ha ki akarja egészíteni a válaszát a nemével... Értitek már? :D

2009. máj. 6. 20:06
 6/7 Avalanche ***** válasza:
100%

Jah, sikerült felfognom.

Erre a kérdésre válaszolva: amikor még alsótagozatos alapsulis gyerek voltam, ugyebár mi is tiszteletünket tettük néha a vécében. Ha jól emlékszem, össze-vissza négy fülke volt, tehát kopoghattunk, ha nem akartunk valakire rányitni. És ha esetleg valaki épp volt vécén, "foglalt" helyett a "vannak" szót használta. Miért többes szám? Ez is körülbelül olyan, mint ez. Szokás kérdése.

2009. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért volt, mert a válasznak vége. Még az ő válaszát olvasod, addig ő van. Ha már egy másik választ olvasol, akkor ő már csak volt, mert már azon től vagy.
2009. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!