Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szombaton és vasárnap is...

Szombaton és vasárnap is szoktak ellenőrizni a munkaügyesek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor ellenőrizhetnek. De azért nem általános dolog, hogy hétvégén jönnek.
2011. nov. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
IGEN
2011. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
még ünnepnapokon is mehetnek!
2011. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos tapasztalatból mondom, hogy igen!!!!!!
2011. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ökt a jelenléti ív és a munkaszerzödésen kivül mit kérnek el? És mennyivel büntetnek ha elfelejtem aznap aláírni a jelenlétit?
2011. nov. 11. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor elsőkézből hallod most:


Igen, van hétvégi, ünnepnapi ellenőrzés is.

A helyszínen igazán csak azokat a dolgokat lehet megnézni, amik ott vannak. Pl.: adott havi jelenléti ív. Majd bekérnek a munkáltatódtól, miután megindították az eljárást, jó néhány iratot. Pl: munkaszerződések, tájékoztatók, bejelentő lapok, jelenléti ívek 2-3 hónapra visszamenőleg, bérjegyzékek.


Ha te munkavállaló vagy, és nem írtad mondjuk egész hónapban be, akkor te nem kapsz semmit, hiszen a munkáltatód kötelessége vezetni, nem a tied. Ezért a munkáltatódat lehet büntetni, de ez nem minden esetben pénz, hanem enyhébb súlyú hibáért pl: figyelemfelhívás vagy kötelezés is lehet, ezek nem járnak pénzbírsággal. (régebben ezért lehetett adni bírságot, most változott a törvény,). Az, hogy aznap reggel nem írtad be magad, az sok mindent nem jelent.

2011. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 joci23 válasza:

Bármit, ami a foglalkoztatással kapcsolatos.

Attól függ, minek minősítik. Általában ha nincs aláírva a jelenléti ív, én úgy tudom az szabálytalan foglalkoztatásnak minősül. Az összeget majd az irodán határozzák meg, sok mindentől függ.

Tudomásom szerint hétvégén előre tervezetten járnak, nem szúrópróbaszerűen.

2011. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Teljesen mindegy, hogy hétvége van, általában akkor is a legtöbb szúrópróbaszerű, persze lehet előre tervezett is, de az oly mindegy. Az összeg pedig attól függ, hogy milyen fokú a szabálysértés és hány főt érint. Ha rámész a Munkaügyi ellenőrzési törvényre, ott találsz tól-ig határokat is.
2011. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vâlaszokat. Sajnos a jelenléti ív mindig kimegy a fejemböl. És félek h emiatt egyszer még sokat kell fizetnem. Egyedül vagyok a boltba, a fönököt csak telón lehet elérni.
2011. nov. 11. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Mégegyszer: a foglalkoztatással kapcsolatos szabálytalanságokért sosem a munkavállaló kapja a büntetést.. De azért tartsd valahogy észben :)
2011. nov. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!