Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Játékoktal pszichopata gyilkos...

Játékoktal pszichopata gyilkossá válni? (Nagyon érdekelne minnél több ember véleménye)

Figyelt kérdés

Szóval bizonyára hallotátok a hírt, hogy valamilyen városfélébe egy 13-14 éves kölyök azér késelt a suliba mert a COD-al játszott... Hát én erre anyit mondok hogy nem talált más kifogást igy hirtelen mer szerintem egy normális ember nem lesz tömeggyilkos miután játszik a Medal Of Honorral vagy a Battlefieldel vagy jelen esetben a COD-al. Ha pedig enyitől valaki ,,gyilkos'' lessz annak már alap vannak problémáji a fejében. Erről a témával kapcsolatban nagyon érdekelne az emberek véleménye mert ennek a kijelentésének a gyerköcnek lehet befojással lessz a számítógépes játékok felhozatalára hazánkban szerintem de hát ki hogy látja.. magam nem is tudom hány éves korom ota battlefield, medal of honoron nőttem fel és még sose jutott eszembe az hogy kést ragadjak és gyilkolásszak mint pl egy gta-ba

szoval érdekelne a véleményetek köszönöm előre minden kedves válaszólonak!(természetesen a lájk megy minden válaszolónak)


2011. nov. 17. 20:38
1 2
 1/13 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Valóban van vele más gubanc is.Ahogy egy nagy áruházban néztem egy ilyen típusú játékot annyira életszerű volt mintha én is szerepelnék benne.Nagyon vigyázni kell !
2011. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Anyám mindig azt mondja figyeljek hogy Metin 2 egy JÁTÉK!

Sokszór úgy beszéltem róla mint ha én lennék aza karakter igaz beleszoktam magam élni a játékokba de csak azért jól szorakozak!

DE AKI NEM TUDJA a VALÓSÁGOT-A Virtuális világot elválasztani valami baja van..

2011. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nah igen eza bele élés magad dolog.. de tudtommal a játékok célja a szorakoztatás és az csak ugy megy ha beleéled magad mintha ott lenél énis igyvagyok a battlefieldel de akkorse fogok kést és szurkálom le az embereket.. szoval eza bele élés magad nem nagy dolog mivel az a cél.. de az utsoval értek egyet aki nem tud külömböztetni annál komoly gubanc van
2011. nov. 17. 21:03
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez függhet a jàtèktòl,de a gyerek természetètõl is.Èn làny vagyok, viszont nèha jàtszom az öcsèm vice city jàtèkàt.
2011. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Stella90 ***** válasza:
100%
ugyanmár...évek óta játszom cod4-gyel, és semmi ilyesmi nem jelentkezett...sőt az ismerőseimnél sem...szerintem is csak azért találták ezt ki, hogy legyen mire fogni...ez olyan, mint amikor a hülye szülők kitalálják, hogy a gyereke füvezett, és skizofrén lett tőle meg attól bolondult meg...ekkora baromságot el sem tudnék képzelni...aztán meg berakják a gyereket a tévébe, hogy reklámozza a cod meg a fű káros hatásait...aki ezeket reklámozza, fogadnék, hogy egyiket sem próbálta még egyszer sem...a codban kiéled magad, mert mocskos jó game, a fűtől meg lenyugszol, és chillben leszel...(tévedés ne essék, ez nem vallomás)...
2011. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ott kezdeném, hogy az nem "COD" volt, hanem (Counter-Strike: Source)

Persze darab, darab. Erőszakos tartalmú játék!


A gyerek volt a hibás?

Vagy a játékok a felelősek azért, hogy ilyenek történnek?

Egy fejlődésben lévő gyerek akinek nincs olyan élettapasztalata és reális megítélő képessége mint egy felnőttnek, hogyan várjuk el, hogy meg tudja különböztetni a valós valóságot a fikciótól!



Nem véletlen, hogy a játékokat korhoz kötik az ilyen játékokat!

Kifejezetten a számítógépes és egyéb konzolos játékok miatt hozták létre a "PEGI" értékelést!

Íme egy idézet a hivatalos oldalról:

"Mi a PEGI?

Az Egységes Európai Játékinformációs Rendszert (PEGI) azért hozták létre, hogy segítsenek az európai szülőknek tájékozott döntést hozni a számítógépes játékok vásárlásával kapcsolatban..."


[link]


Sajnos a szülő nagy részének fogalma sincs arról, hogy mit vesz a gyerekének!

De ha már megvette, akkor legalább megfelelő figyelmet fordíthatna a gyerekére, hogy rendesen fejlődik e!


A saját szem és fül tanúja voltam egy áruházban, mikor egy 8éves gyerek lazán meggyőzte az édes anyát, hogy egy 18-as értékelésű lövöldözős játékot vegyen meg neki!


Íme a párbeszéd:

Kisgyerek: "Anya ezt vegyed meg mert ez nagyon jó játék"

Szülő: Biztos, hogy ezt akarod? fogsz vele játszani?

Kisgyerek: Igen! Ez a kedvencem!

Ezután a szülő anélkül, hogy elolvasta volna a doboz tartalmát, már rakta is a kosárba!

Döbbenet!


Sokszor a média is eltorzítja a tényeket, és csak a hír fele jut el a közönségig.

Azt mindig lehet hallani, hogy:

Lelőtte az iskola társát és az erőszakos játék motiválta a gyereket.

De az már nem kerül nyilvánosságra, hogy honnan volt fegyvere a gyereknek.

Amikor ezeket az eseteket megvizsgálják, szinte mindig a szülői felelősség elmulasztása lesz a megoldás kulcsa!

2011. nov. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2011. nov. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nos hogymondam itt SZINTE mindenki a játékot tette hibásssá. én továbra is azt tartom és ragazkodok is hozzá hogy attol hogy valaki ilyennel játszik nem lesz pszichopata tömeggyilkos. ha pedig mégis akkor annak meg a fejével van baj alap és nem a játék hibája..

Mellesleg egy kis info hogy, javarészt ezek a nagy bűnözők, terroisták stb-k nem attol lettek bűnözök és gyilkosok mer COD all játszanak.. hanem valamilyen vallási szektába vagy esetleg ugy gondolják hogy őket valamilyen ''természet feletti erő'' kérte meg öket a tettre.

2011. nov. 18. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Igaz! Sajnos az életkor nem arányos az IQ-val.


Gondolok itt arra, hogy lehet valaki kórban érett ezekhez a játékokhoz.

De az koránt sem biztos, hogy képes lesz e felfogni amit a játékban lát.

Nem biztos hogy tudni fogja, hogy amit a játékban lát az nem követendő példa.

2011. nov. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég sok dolgot csinálok/csináltam, amiből az következne sokak szerint hogy megrontanak meg agresszívvá tesznek.

Kb 10 évesen a Manhunttal játszottam (az a cél hogy minél brutálisabban végezd ki lesből támadva azokat akik vadásznak rád)

Azelőtt valamivel (kb 9 évesen) kezdtem GTA SA-val játszani, lángszóróval gyújtogattam az embereket meg ilyesmik. Ez ment pár évig.

12 éves koromtól aktívan CS-ztem pár évet. (Volt hogy hónapokig napi 8 óra)

12 évesen Mayhemet meg Cannibal Corpse-t hallgattam.

Kiskoromban állatokat boncoltam.

És mégis olyan nyugodt, békés ember vagyok hogy sokan irigylik. :) Ez a 'játék kényszerített rá' féle kifogás nem kifogás. Azért mondják, mert kell valami, amit lehet hibáztatni, meg a szülők verhetik a nyálukat rá, meg perelhetik a céget. Az, hogy valaki pszichopata legyen, az vagy kialakul, vagy nem. Ez az öröklött hajlamtól és a szülő-gyerek kapcsolatoktól, esetleges érzelmi traumáktól függ. Amit nem egy CS-zéssel eltöltött óra okoz.

2012. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!