Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy csinálják, hogy pl....

Hogy csinálják, hogy pl. CBAban Reálban hasonló helyeken egész olcsón lehet kapni teljesen normális könyveket?

Figyelt kérdés
Én pl. kinéztem magamnak Alexandra honlapján egy könyvet úgy nagyjából háromezer forintért, de aztán megvettem nyolcszázért a Reálban, pont ugyanolyan, szép meg minden. Ezt hogy csinálják?
2011. dec. 2. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

gondolom felvásárolnak kifutó készleteket.


egyébként azt figyeltem, hogy ezek a boltok már olcsóbbak is mint a Tesco vagyis egy vidéki kis Privát boltban ájultam el hogy mennyire olcsók a dolgok... meg van itt még egy Reál is...

2011. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pingi88 válasza:

Tévedés az, hogy minden bolt minden termékre hasznot tesz! Erre bizonyíték az akció... pl. ha egy x terméken darabonként van 20 ft haszna egy hasonló darabszámban kelő termékre kiírja, hogy akció és beszerzési áron adja tehát nincs rajta haszon... ha ezt a két terméket összevetjük még mindig 20 ft. a haszon! Ha ehhez hozzá adjuk, hogy mennyi féle terméket árusítanak... Mindennel nyernek, de más-más értékben... és, ha egyszer bemegy az ember a boltba az akciós termék miatt... biztos vesz mást is...

Nem kell félteni őket... nem hülyék!


És persze a kifutó terméknek is van értelme... kell a hely az újnak, de ez bele van kalkulálva a többi termékre rárakott árrésbe...! Ha Te valamiért sokat fizetsz az az olyan termékek miatt is lehet amit akciósan adnak és Neked pl. sosem kell!

Könyvek... én kb. havi 10 ezret költök könyvekre és ezt nem sokan mondhatják el magukról... nem túl kelendő mert nem sokan olvasnak már és akik olvasnak, nem mindenkinek van havi 10 ezre, hogy könyvet vegyen... de ha olcsóbb... lehet többen veszik... egy példa: rátesznek a könyvre 100ft hasznot és elvisznek belőle 10et... az ezer ft. haszon! De, ha esetleg 60 ft. hasznot raknak rá és elvisznek belőle 18öt... az 1080 ft. haszon... +80ft.


A SZÁMOK PÉLDÁK... NEM TUDOK PONTOS ADATOKAT ADNI, CSAK A FOLYAMATOT MUTATTAM BE. BÁRMINEMŰ FELELŐSSÉGET EZÉRT NEM VÁLLALOK!

2011. dec. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!