Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv! 2008. márciusban megbünte...

Klotilda kérdése:

Üdv! 2008. márciusban megbüntettek a BKV járaton, most 2011. decemberben küldtek egy 24ezer forintos csekket, az nem évült még el? Ezelőtt nem küldtek papírt a büntetésről, mint most első ízben. Aki tud valami konkrétat írni erről, kérem segítsen.

Figyelt kérdés
A levél egy ügyvédtől jött, aki bírósággal is fenyeget: mondván az ott felmerülő költségeket is nekem kell kifizetnem. Minden segítő válasznak örülnék.
2011. dec. 28. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj az ügyvéddel. De ha megbüntettek miért nem fizetted ki?
2011. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A konkrét kérdésem az lenne: nem évült még el ez a büntetés? Tudtok e erről valamit? Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 28. 17:25
 3/5 anonim ***** válasza:
A konkrét válasz, hogy nem évül el ilyen hamar.
2011. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ne fizess be! Én is kaptam egy levelet valami ügyvédi irodától. Nekem 20 ezer forint. Engem 2007. Decemberében kaptak el most küldték a levelet 2011. Decemberben. Sok keresgélés után rátaláltam valamire.


Az állampolgári jogok biztosa szerint a BKV a polgári törvénykönyvben meghatározott ötéves elévülési időt alkalmazza a büntetések behajtásakor, azonban ezekre az esetekre a személyszállítási szerződésekről szóló rendeletet kell alkalmazni, márpedig eszerint a büntetések elévülése mindössze egy év.


Ne fizess nekik!!

2012. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó hozzászólónak. Én is valami ilyesmit gyanítottam, találtam, de nem voltam benne biztos. Köszi, hogy írtál.
2012. márc. 29. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!