Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi kell a sikerhez? Tedd...

Mi kell a sikerhez? Tedd fontossági sorrendbe! Intelligencia, műveltség, szorgalom, kapcsolatok, szocializációs képességek.

Figyelt kérdés

Érdekel hogy ti mit gondoltok:) Szerintem:

szorgalom, műveltség, intelligencia, szocializációs képességek, kapcsolatok.


2011. dec. 30. 16:05
 1/5 anonim válasza:
74%

1. kapcsolatok

2. szorgalom

3. intelligencia

4. műveltség

5. szocializációs képességek

2011. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Józan ész (sokkal kevesebb embernek van, mint ahányan hiszik magukról).

Kreatív problémamegoldó képesség.

Kapcsolatok.

Szociális képességek.

Szorgalom.

Tárgyilagos tudás.

2011. dec. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kapcsolatok és az intelligencia nagyon versenyzik az első helyért.

Az intelligencia a kapcsolatteremtésben is szerepet játszik de valakinél már adottak és helyzeti előnyben van. Viszont ha valaki komplett hülye nem sokra megy velük mert senki nem égeti magát azzal, hogy beajánl akárhová egy ilyen személyt.


A szocializációs képességek jönnének utána. Szerintem egy antiszociális egyén kevésbé képes kiművelni magát és szorgalmas lenni mert ahhoz kitartás kell.


Aztán jön a szorgalom. Enélkül nincs műveltség mert azt tanulni kell. Arról nem is beszélve, hogy mindenkinek más az agyi kapacitása ezért bizonyos dolgokban akkor sem jut előre ha fejre áll. Pl. én a mateknál. Egy halavány hármasnál sosem tudtam kipréselni magamból többet pedig véreset izzadtam az erőlködéstől. Persze attól függ ki hol akar érvényesülni.


És ha elég szorgalmas voltál akkor megvan a műveltség ami ebben a világban igencsak elkel.

2011. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Szerencse.
2011. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Intelligencia

Szorgalom

Kapcsolatok

Szocializációs képességek

Műveltség


Nem azért került a műveltség az utolsó helyre, mert nem fontos, hanem mert a munkáltatót általában nem érdekli, h olvastam-e pl. Boccaccio-tól a Dekameront.

2011. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!