Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kockázatokkal állok...

Milyen kockázatokkal állok szemben ha feljelentést teszek valaki ellen?

Figyelt kérdés

Az eset: a szilveszteri buliban egy felelőtlen 30 feletti pasas jó mókának találta kihúzni alólam a széket. a földre zuhantam, a telefonom összetört én magam pedig lehet hogy 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedtem. ezt majd a röntgen kimutatja.

a jövőhéten beviszem a szervizbe a telefonomat, számlát kérek róla, amit megmutatok a fickónak, és megpróbálom kötelezni arra, hogy fizesse ki. ha nem tesz eleget a kérésemnek, más eszközökhöz kell folyamodnom...

voltak tanuk. most ha elképzelem, akkor ez úgy fog lezajlani, hogy bemegyek a rendőrségre, elmondom azt, amit itt, felveszi a jegyzőkönyvet, és az ügy elindul. a tanuk elmondják mit láttak, és NEM HAZUDIK SENKI! a pert megnyerem.

na most a való világban biztos minden sokkal bonyolultabb. milyen kockázatokkal állok szemben ha az "igazság" nem az igazság oldalán fog állni? 2 tanu volt, ez a kettő pedig nem fog hazudni. de mivan, ha aki ellen indítom a pert, rábeszéli őket, hogy ne hazudjanak, csak annyit, hogy azt mondják, hogy annyit ittak, hogy már nem is emlékeznek az esetre! van esélyem megnyerni a pert? "jobb" helyzetben vagyok, ha ezen felül még 8 napon túl gyógyuló sérülést is szenvedtem a pasas hülyeségéből?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 1. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én már csak azért sem jelentenék fel senkit, mert kitudja, egyik este indulnál haza, de már nem érsz el a házig...
2012. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló által írt veszély megvan, és tényleg lehetséges! De azért valamit muszáj lenne tenni... Ha feljelentesz valakit, a rendőrségnél mindenképpen kérd az adataid zárolását (ha ismeretlennel van dolgod), mert különben nyugodt szívvel közlik például a lakcímedet a kedves elkövetővel. Nálunk már volt ilyen, szóval ügyelj!
2012. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

félelemben nem lehet élni!

Egyébként eszembe jutott még egy súlyosbító tényező: mi van, ha a fickó azt vallja, hogy olyan részeg volt, hogy nem tudta mit csinál, beszámíthatatlan állapotban volt. bár a jog cselekvőképtelennek minősíti az ittas embert, de ez nem mentő körülmény akkor sem, mikor beül a kocsiba. egy ilyen kijelentés megkönnyítheti a helyzetét?


egyébként ismerem a tettest, egy helyen lakunk. tudni fogja azt is hogy én teszem a feljelentést. nemsokára jön le hozzám. elakarja vinni egy haverjához a telefont, és rendezné... viszont én nem fogom kiadnia a kezemből a telefonomat! szeretem magam intézni az ügyeket. én elviszem szervízbe, bemutatom a számlát és kifizeti. ezt ma meg is mondom neki. ha nem, akkor azt mondom meg neki, hogy bíróság elé viszem az ügyet. iszonyat kellemetlen az ülés, járás, biciklizés... annyira fáj a fenekem. félek hogy elrepedt a csontom is.

2012. jan. 1. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért túlzásba se kell esni...
2012. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mármint? ha a tényekre gondolsz, amiket felsoroltam, akkor az nem túlzás. a telefonba ugyanezeket elmondtam a rendőrnek, azt mondta személyesen teljes nyugalommal megtehetem a feljelentést. ha neked van eszed, akkor belegondolsz, hogy mind az ami történt velem, az a tettes hülyeségéből ered!

várom a további hozzászólásokat:)

2012. jan. 1. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan fáj a feneked vagy olyan, mintha "behorpadt" volna valami? Nekem is volt ilyen, csak én a székről estem le és a combomra, és vagy 5 napig ilyen horpadásérzetem volt. Nem mentem orvoshoz, mert tudtam, hogy ha el lenne törve vagy valami, rá sem tudnék állni. Ilyen "ízületi krémmel" (nem tudom megfogalmazni máshogy xD) kentem, "lóbalzsam" volt a neve, és 5-6 nap alatt rendbejöttem. Szóval nézd meg, hogy a fenekednek melyik része fáj, és azt ilyen cuccal kend be naponta többször, és ne erőltesd meg! Ha nem javul vagy rosszabbodik, fordulj orvoshoz! Jobbulást! :)
2012. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi!:) egyébként szerdán mindenképpen elmegyek orvoshoz. ha a peres eljáráshoz nem is kell, akkor is jó tudni, hogy mivel állok szemben. nem tudom egyébként így megállapítani, hogy van e horpadás... előtte sohasem fogdostam a farcsontomat:D am olyan, mintha hullámozna vagy nemtom... de hogy előtte milyen állapotba volt... nincs viszonyítási alapom.

viszont ha horpadva nincs is, repedve meg lehet. azt nem lehet kitapogatni.

papám is mondta a lóbalzsamot, a doki konkrétan felírt egy fájdalom csillapítót. nem hiszem hogy kiváltom, mert zavaró a fájdalom, de nem az hogy elviselhetetlen. mármint a szó szoros értelmében: nem halok bele. de ha 20 percet egy helyben ülök, akkor már intenzív a fájdalom, a felállás, megmozdulás kínlódva megy. (nemtom holnap hogy vizsgázok) amikor megyek is érzem, szóval mindig.

2012. jan. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!