Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Kedves fórumozók!

Tegnap este a párommal és egy barátnőmmel sétáltunk haza egyik nagyvárosunk sétálóutcáján, amikor egy kb 8 fős társaság belénk kötött, és az egyik fiú engem trágár szavakkal illetett. Próbáltam a páromat visszahúzni, aki odament a férfihez, és meglökte, majd a férfi engem pofozott fel, pedig én csak elrángatni szerettem volna a barátomat. Erre a barátom és a már említett férfi egymásnak estek és a földön fekve verték egymást. Próbáltuk szétszedni őket, ami nagy nehezen sikerült is. Majd ez a szimpatikus úriember ismét belémkötött, és megint ócsárolt, hozzátenném, hogy ismeretlenül. Erre már több se kellett nekem, és odamentem hozzá, lendítettem párszor felé a kezemet, talán el is találtam, de ebben nem vagyok biztos, ő viszont még egyszer felpofozott. Ekkor érkeztek meg a járőrök. Állítólag a térfigyelő kamera mindent felvett, be kellett menni tegnap a kapitányságra, gyanúsítottként lettem előállítva, majd ma délelőtt ujjlenyomatot vettek tőlem, illetve fényképeket készítettek rólam. Egyikünk sem óhajt feljelentést tenni. A kérdésem az lenne, hogy milyen büntetésre számíthatok, illetve, hogy az erkölcsi bizonyítványomba fog-e ez szerepelni, meddig leszek benne a bűnügyi nyilvántartásban? Minek minősül az eset: szabálysértés vagy bűncselekmény?

Kérem, ha valaki tud ezekre a kérdésekre válaszolni nekem, az tegye meg, nagyon meg vagyok szeppenve!!


2012. jan. 6. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha gyanúsítottként állítottak elő, szerepel, hogy mivel gyanúsítanak.

Nekem a garázdaság a tippem. Mivel 3an voltatok jelen (elég a jelenlét)csoportos garázdaságról lehet szó. Ez az eset 0-3 évig terjedő szab. vesz. Bírói gyakorlat szerint felfüggesztett lesz belőle, pl 6 hónap 1 évre. Nem kell bevonulni.

Jogos védelem feltételeinek fennállását vizsgálnám. (Btk 29§-tól)

2012. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!