Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem kivilágított biciklivel...

Nem kivilágított biciklivel közlekedtem, kaptam is egy feljelentést, mivel tudnák érvelni, és ezt milyen formában tegyem?

Figyelt kérdés

Hát hazafelé mentem egy ismerősömtől amikor egy lakótelepnél egy mellékúton meg állítottak a rendőrök.

Köszöntek.

Énis köszöntem és tájékoztatták velem hogy nem kivilágítatlan kerékpárt "vezetek". Kérték a személyi igazolványomat ami nem volt nálam, közöltem velük hogy én gy tudom hogy az nem ütközik törvénybe ha nincs nálam személyi. Fel írta az adataimat, és meg kérdezte hogy el ismerem e a szabálysértést, és itt írjam alá.

Na a jogszabály szerint kifogásolható dolgokat fel írtam.

1.Nem mutatkoztak be (ami kötelező egy járőrnek igazoltatáskor)

2.Nem közölték velem hogy szolgálatban vannak (úgysszint kötelező)

3.Jogaimat nem tájékoztatták velem.

4.Nem tájékoztatták hogy jegyzőkönyv készül e vagy nem.

5.Nem közölték avagy mutatták meg hogy mit írok alá.

Válaszokat előre is köszönöm.


2012. jan. 7. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1 nem kötelező

2 gondolom egyenruhában voltak

3 nem a bíróságon voltál

4 miért nem olvastad el

2012. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát ha nem mondják hogy készült e vagy nem, akkor mit olvassak el ? Egy rendőr hazamenet is lehet egyenruhába avagy akárki lehet rendőrruhába, nem tiltja semmi.
2012. jan. 7. 22:30
 3/13 boga07 válasza:

egyenruha viseléséhez kell jog,

1. Köszönés – (a napszaknak megfelelő köszönéssel, az intézkedés alá vont nemének, életkorának megfelelő megszólítással)

2. Tisztelgés

3. Bemutatkozás (név,rendfoozat, jelvényszám)

4. Az intézkedés tényének és céljának közlése ( tervezett intézkedés, intézkedés oka)

5. Az intézkedés megkezdése


így pl:

1. Jó estét Hölgyem!

2. Tisztelgés

3. A nevem XY őrm, jelvényszámom 12345

4. Ön szabálysértést követett el, ezért önt személyazonosítás céljából igazoltatni fogom!

5. Kérem adja át……

2012. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amit aláírtál abból kaptál 1 példányt nem?
2012. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bemutatkozni nem mutatkozott be egyik sem,rangot nem közölték velem.

És nem kaptam abból példányt amit aláírtam.

Amikor közöltem hogy nincs nálam személyi igazolvány le kezelő módon azt mondta "Hát miért nincs magánál igazolvány". Mivel csak pár utcával feljebb mentem.

2012. jan. 7. 22:44
 6/13 anonim válasza:

Nem értem miért csodálkozol. Szabálysértést követtél el, mivel kivilágítatlan kerékpárral közlekedtél, ezért a feljelentés jogos, még akkor is ha ez neked nem tetszik. Amennyiben eleget teszel a kötelességeidnek, akkor jogosan emlegetheted a jogaidat is. Amennyiben a kötelességeidnek nem teszel eleget, akkor jogod van ennek következményét viselned! Ez a véleményem.

Javaslom tanulmányozd a KRESZ című könyvet! Sok hasznos dolog olvasható benne. Tartsd be a kerékpárosokra vonatkozó szabályokat, és biztos, hogy a rendőrök nem fognak megállítani sem, nemhogy bírságolni!

2012. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy elhagyatott mellékúton voltam, azért mentem arra mert tudtam hogy nincs kivilágítva a kerékpárom, ez egyszeri eset volt mivel az ismerősöm kerékpárjával voltam, mert az enyém tönkrement.
2012. jan. 7. 23:31
 8/13 anonim válasza:

Ha feljelentettek, én azt gondolom, hogy nem tudsz tenni ellene. Nem feltétlenül lesz belőle bírság, de a feljelentés megmarad. Az én véleményem, hogy megvárod a határozatot, amit postai úton kell megkapnod, és ha megérkezett akkor postafordultával válaszolsz rá, és leírod mindazt amit nekem is válaszoltál. Ha nem voltál az elmúlt két évben hasonló dolog miatt feljelentve, és egyéb anyagi nehézségeid is vannak, ezeket mind leírva esélyed lehet, hogy csak figyelmeztetésben részesülsz, és nem lesz belőle pénzbírság.

Javaslom gondolkozz el, hogy a következő ilyen esetet hogyan tudnál elkerülni, és ezt mielőbb tedd meg! Vásárolj olyan piros és fehér fényforrást amelyeket könnyedén a ruházatodra fogathatsz. Ezzel véded a saját életed, és megakadályozod a pénztárcád drasztikus súlyvesztését is!.

2012. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2012. jan. 8. 14:59
 10/13 anonim ***** válasza:
elég szomorú,hogy a tuskók nem a bűnözőket hajkurásszák,hanem tisztességes embereket basztatnak
2012. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!