Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy beszédhibás embernek...

Egy beszédhibás embernek mennyire nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Pl:. ha valaki raccsol és hozzá egy icipicit dadog / ilyen szóismétlés szinten hogy egy mondaton belül hajlamos vagyok ismételni egy egy szót úgy,hogy nem veszem észre/ a másik végzete ennek /a dadogás szerűmnek/, hogy hadarok.

Illetve érettségin így türlmesebbek szoktak lenni?

Egyetemen hogy fogdaják ha ott szóbelizni kell?



2012. jan. 14. 18:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
17/l
2012. jan. 14. 18:50
 2/12 anonim ***** válasza:

Járj logopédushoz, segíteni fog. Lehet nem lesz tökéletes, de sokat fogsz javulni.

Az én szakmám tipikusan a beszéden alapszik, mégis végzett velem egy évfolyamon beszédhibás. Jól boldogul, így 5 évvel a diploma megszerzése után.

A logopédusa miatt nagyságrendekkel javult a beszédkészsége. Még egyszer: csak javasolni tudom.

2012. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ez attól is függ milyen területen akarsz majd elhelyezkedni.

azt hiszem egy beszédhibás személy kérheti hogy ne szóbeli hanem írásbeli vizsgát tegyen.

2012. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

1. Az az igazság, hogy 5.es koromig 6 logopédusom volt egy se járt sikerrel. Egyszert voltunk kinezelógusnál az talán egy fokkal jobb volt utána de az se volt az a hatás amit vártam.

Elkezdtem úgy magamat 'kúrálni', hogy csak azért is odafigyelek és nem csak úgy mondom-mondom. /Ez kb. egy félév éve/. Egy-egy tanárommal szoktuk azt játszani, hogy ha előjön akkor ismételtetnek hátha ráállok.Így akikkel ritkábban találkozok tehát olyan évente azok szerint valamicskét mintha javult volna de szerintem ezzel nem lehet olyan drasztikus változást elérni.

2. Kereskedelmi-üzleti és informatikus közt gondolkodok.


Ha valaki tud valami jó felaatot amivel még javítható valamicskét akkor szivesen várom az ötleteket.

2012. jan. 14. 21:39
 5/12 anonim válasza:

Detto 17/L én alsó 3. óta ki mondom (írom) dadogok.

Huhh utálom ezt a szót. Inkább beszédhibám van bár ez is s z a r. nah mind1 Nekem is jön az érettségi és nagyon félek, nem tudom, hogy mit csináljak.

Az érettségin csak akkor veszik figyelembe ha van róla papírod. Nekem nincs és igazából nem is akarok.

Én jártam az országban mindenfele kipróbáltam logopédust phszihiátert..de semmi...kezdem feladni.. de k* sz*r ebben élni:S

2012. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én már így születtem. Bár valamennyire kúrálódtam.

Igazából nekem se hiányzik az, hogy ne szóbelizzek.

De egy icipicit aggódok miatta. Mert van, hogy suliba kikell állni az egész osztály elé és felelni /magyarból/ és oda ha kiállok akkor mindent elfeljtek.

De most voltam pl:. osztályzón. Ott, hogy csak a 4 tanárt láttam /of., szaktanár elnök + egy tanár/ akkor úgy nem volt bajom... Az mondjuk más kérdés, hogy végig se hagyták mondani...

Kicsit aggódok miatta mert nem tudom ,hogy fogják később torerálni. Mert van amikor teljesen jó de ha pl:. ideges vagyok, vagy zavarba vagyok /+ egy egy ember is kiváltja/

2012. jan. 31. 18:04
 7/12 anonim válasza:

uccsó vagyok.

Nekem nagyon durva tud lenni:S

Idén előrehozott érettségit csináltam volna, de lemondtam, mert nem merem.

Hiába magolom be szóról szóra az anyagot ha felelnem kell az osztály előtt alig tudok beszélni.

Én nem így születtem folyamatosan szépen tudtam beszélni ez nálam lelki probléma elvileg.. sokk ért kiskoromban.

De egyáltalán nem vagyok az a szégyenlős típus, nyitott vagyok, hamar barátkozok, bár a barátokat hamar el is vesztem, de ez nem ide tartozik. A fiúkkal sose volt igazából problémám, de engem nagyon zavar amikor egy fullhelyes pasival beszélek, és lesokkolok, és nem tudok utána beszélni. De általában jól kezelem a helyzetet, ha nagyon tetszik a srác akkor valahogy úgy sikerül beszélnem, hogy észre se veszi, hogy valami bibi van velem. De órán hiába akarok tökéletesen felelni nem megy.

De ha hangosan olvasok és közben zenét hallgatok, szóval nem hallom amit mondok, akkor hibátlanul beszélek. Énekelni is hibátlanul éneklek, és elv jó hangom van (elvileg).

2012. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én eléggé visszahúzódó vagyok emiatt.

Így nagyon nehéz a közelembe kerülni.

Szimplán olyan vagyok mint a kishercegbe a róka.

Aki akar tud velem barátkozni de csak lépésenként. Mert nem nagyon tudok közel engedni magamhoz másokat. EMiatt anno mikor jöttem középsuliba aggódtunk is de már szinte oké minden. /Ha megbánt valaki nem elég nekem egy szimplán bocsánat kérés/

Igazából nekem több fiú barátom van mint lány és velük el vagyok.

De az az igazság, hogy eléggé nehezen kezelhető vagyok. Amolyan csendes őrült féle /legalábbis a tanárok szerint/ és ez valószinű amiatt van hogy nem tudok rendesen beszélni...

2012. febr. 1. 15:11
 9/12 anonim válasza:

Detto. csak pasi barátaim vannak. (voltak) 1-2 csaj volt, de annyira kétszínű volt mindegyik. A pasikban jobban megtudok bízni.

Én egy embernek csak 1x adok második esélyt, de akkor már nem lesz olyan a kapcsolatunk.

De ha valaki szóvá meri tenni a beszédhibámat rosszindulattal, olyan szépen és nőiesen eltudom küldeni a halál f*ába, hogy csak pislog:) Nem szoktam hagyni magam.

2012. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én az az őrült művész típus vagyok:D Rajzolok, versenyzek, mégis hobbi szinten. Sok nehéz dolog érdekel.

Sokan kis elkényeztetett pi*ának néznek. Olyannak aki nem mer "semmi" megterhelőt csinálni:D Aztán közben vitorlázok, szörfözök, lovagolok:D A pasik néha szoktak nézni mikor szörffel vagy a hajómmal jelenek meg a strandon.:D Az a lényeg, hogy nem szabad, hogy érdekeljen mások véleménye..Engem nagyon sokáig érdekelt és emiatt lettem pánikbeteg.

2012. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!