Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Zoraki 914 Gázpisztoly...

A Zoraki 914 Gázpisztoly milyen fegyver? Jó vagy rossz? Mennyibe kerül? Milyen engedélyek kellenek hozzá? Menniybe kerül a lőszer hozzá?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Török gyártmány, a Keserű művek forgalmazza nálunk, spiáter az egész, engedléyért meg a területileg illetékes rendőrségre kell menned miután megvetted a pisztolyt, beviszed, kapsz egy csekket, befizeted és kb 3 hét múlva kiküldik a viselési engedélyt ( ha nem volt priuszod )
2009. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%

Én rendelkezem ilyen gáz-riasztó fegyverrel, úgyhogy tudok róla nyilatkozin:


Elsősorban önvédelemre forgót!! Ha mégse sikerül erről senkinek meggyőznie, akkor még mindig a legjobb választás, az öntöltők között(és csak az öntöltők között) az egyik legmegbízhatóbb darab, de ez NEM azt jelenti, hogy MEGBÍZHATÓ. Én elsősorban "játszósfegyvernek" tartom, rakétázni stb. Az ára 17000,- körül van.


Másodsorban lőszert nem vehetsz hozzá, maximum töltényt.Ugye tudjuk, hogy nem ugyan az a kettő. Egy riasztótöltény ára nagyjából65-100 forint között van, a gáz 200/db, 9mm P.A.K. kaliberű. Érdemes vegyesen tárazni CS és Pepper gázból.


Mindenesetre, ha rám - és még sok emberre - hallgatsz, akkor egy revolverrel jobban jársz. Például Rg-59 (kicsi, , könnyű, könnyen rejthető, 23000,-) vagy Rg-89s (nagyobb, hatlövetű, gumiképes, 32000,-)

2009. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Nekem fekete 914A van.Full automata.Szerintem nagyon jó kis pisztoly,ajánlom mindenkinek.Nem fogjátok megbánni.Ennyi pénzért remek kis stukkert kaptok készhez.
2010. febr. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2010. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
78%
A második válaszoló majdnem tökéletesen összefoglalta. A miért maradt ki. Nos én is 914A tulaj vagyok. Tehát: A lényeg, ami kiemeli az öntöltők közül, az a nyitott szán. Egyszerűen nincs akadás, nincs "kémény". Ja és van biztonsági kakas- állás, tehát biztonságosan viselhető csőretöltve. Ilyenkor az első lövés revolverezve adható le, tehát pont ugyanúgy ahogyan egy forgótárassal, csak meghúzod a 'ravaszt' és kész. (Elsütő-emelő. De most nem akarok latinul beszélni.) Kiemelném továbbá, hogy NAGY a tárkapacitás. Figyelembe véve, hogy legnagyobb valószínűség szerint 'tudjukkik' ellen kell majd használnod önvédelemre, és hogy ők ugye csoportosan járnak, kevésnek tűnik egy hatlövetű forgótáras, pláne, hogy baromi nehéz futás közben újratölteni. Azt a szitut, amit nem tudsz megoldani egy zorakival meg összesen 2 db tárral (28skuló), nos azt szerintem éles fegyverrel sem sikerülne. Vegyél egy zorakit póttárral dobos tokkal cca 25ezerért, vagy két német forgótárast 60 ezerért. SZERINTEM.
2010. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Előző vagyok. Egyébként most fontolgatom, hogy veszek még egyet, meg két 925ös-be való póttárat, (kompatibilis, 25db.-os ár:5000) aztán szóljon be valaki...
2010. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki jártasabb az öntöltőkben:

Zoraki 914 vagy Keserű Red Agent Compact? A Red Agent nagyobb picit, de könnyebb, a megbízhatóságáról semmi infóm nincs, sehol egy teszt. Annyit tudok, hogy annak is van biztonsági állása.

2011. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó.
2021. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2021. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2021. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!