Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kollégiumban élek szeptember...

Kollégiumban élek szeptember óta és most azt mondta a nevelőm, hogy joga van bármikor benéznie bármikor a szekrényembe és a fiókomba, hogy ellenőrizze, hogy mi van benne. Tényleg van joga ehhez? Vagy csak "fenyegetett"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de szerintem nincs joga ehhez. Oké, hogy néha belenéz a fiókba, de az, hogy folyamatosan a személyes cuccaid között kutakodik, már tényleg pofátlanság. Azok a TE holmijaid, nem az övé, semmi köze hozzájuk. Ha tényleg állandóan "nézelődik", akkor nyugodtan megmondhatod neki (szerintem), hogy mégis mit képzel, azok a saját cuccaid. De ezt ne úgy mondd, mintha lenne valami rejtegetnivalód (gondolom nem csempészel kézigránátokat vagy drogot, legalábbis remélem), csak úgy általában.
2012. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fenyegetett? Adtál rá okot? Ha nem loptál semmit, és semmi gyanús nincs körülötted, teljesen normális vagy, mégis rádszáll, és senki másra, akkor valószínűleg tényleg csak bunkó, amúgy szerintem ok nélkül nincs "joga" hozzányúlni, bár nem tudom, mi erre a szabály, de azért én nulla alappal senki cuccait nem túrnám át szívesen, kíváncsi sem vagyok rá...
2012. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A házirendet kellene elolvasnod, abból ki kell derülnie.

Ha nem, akkor menj a feletteséhez, és kérdezd meg attól, kérj írást arról, hogy milyen jogaid és kötelességeid vannak.

2012. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem, épp ez az, hogy nem adtunk rá okot. és azt mondta, hogy ezt a kollégium igazgatója mondta...hogy nézzenek be a szekrényeinkbe.
2012. jan. 24. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a házirendet, az abban leírtak a mérvadóak.


Anno nekünk rendszeresen volt szekrény- és fiókellenőrzés. Nem érdekelt senkit hogy mi és mennyi van benne, de rendben kellett lennie. Ha a ruhák nem voltak összerendezve a megkívánt rend szerint, akkor a szekrény komplett tartalma repült a földre, a nevelő pedig adott 15 percet a visszarendezésére. Ugyanez az asztal fiókjára, ahol a tankönyvek voltak.

2012. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!