Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A régi barátok elvesztése...

A régi barátok elvesztése után, a Pestre költözés=új élet?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és egy kis faluban nőttem fel, amit sosem szerettem igazán. A gimiben kialakult egy 5 lányból álló baráti köröm. Mondhatni, együtt nőttünk fel sőt egyikőjüket 3 éves korom óta ismertem, szerettem mint egy nővért. Lényegtelen, hogy milyen okból kifolyólag, de ez a társaság szétesőben (főleg pasik miatt). Egy jó barátnőm maradt innen, aki viszont lehet elköltözik a barátjával, de azt megértem. Tudom ő mindig megmarad, akárhol legyen.

Sose voltam az a típus, aki ezer embert ismer, de elmondhatom, hogy barátkozós típus vagyok, és én mindeközben elkezdtem nyitni mások felé is, tehát vannak más barátnőim, habár nem régóta ismerem csak őket, ezért nem hasonlíthatom a régiekhez egyelőre.

De eljött az életemben az a pont, hogy menni akarok. Munkám van, szóval bérelhetnék szobát/lakást Pesten, csak kevés az ismerős :S :( a munkahelyem ugyanolyan messze van Pesttől, mint a jelenlegi lakhelyem :D szóval időben ugyanott vagyok, max elkezdek közelebbit keresni, a lényeg, hogy talán talpra tudnék állni egymagam.

De attól tartok, hogy ha felkerülök, két szék között a pad alá esek és ott sem lesznek barátaim, itthon végképp nem, sőt a családom is messze lesz. Szerintetek ha adódik lehetőség, akkor költözzek fel?? Csak ki tudok alakítani ott új társaságot...annyira vonz a pesti élet, kiskorom óta...


Előre is köszi a válaszokat!!


2012. febr. 4. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Onnan inkább kiköltöznek az emberek, nem be...
2012. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó ötlet. Hasonló helyzetben voltam, csak nekem nem tűntek el a barátaim. Vannak itt is ott is. De ha valami hobbi kapcsán Pesten is valami társaságba be tudsz illeszkedni akkor utána gyorsan megismerhetsz sok új embert. Úgyhogy szerintem költözz Pestre ha van rá lehetőség.
2012. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Próbáld ki, de ha nem tetszik, tiplizz innen tétovázás nélkül.
2012. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen én is fent éltem, elsőre bejött, sok ismerősöm akadt, jó társaság. Elég sokáig voltam fent(kb. 6é), de aztán sajnos el kellett jönnöm, családi okok.. Megpróbálnám, helyedben. Ha lehet/ne vissza mennék.
2012. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Azt elmesélnéd, hogy sikerült kialakítani a társaságod? Akkor dolgoztál vagy még suli volt?

Előre is köszi!

2012. febr. 5. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem elviselhetetlen kérdező, én például hamar megszerettem a budai életet. :)

Igaz nem is faluból költöztem fel, hanem egy megyeszékhelyről de én hamar megszerettem és az egyetem is segített új barátokat találni. Bár még nem teljesen illeszkedtem be.

2012. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!