Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álom vagy valóság?

Álom vagy valóság?

Figyelt kérdés
Arról szeretnék érdeklődni, hogy többször előfordult már velem alvás közben, hogy úgy éreztem mintha ébren lennék, és körülöttem minden ugyanabban a megszokott állapotban van (pl. az ágy, szék stb), viszont én képtelen vagyok megmozdulni vagy felkelni, akármennyire is szeretnék. Tegnap is alvás közben tudatában voltam annak, hogy alszom, de mégis úgy tűnt mintha ébren lennék. Fel akartam kelni, és akkor sem tudtam. Veletek is elő szokott ilyen fordulni? Ha igen, ez mitől lehet? (18/l)
2012. márc. 10. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez alvásparalízis, keress rá gugliban.
2012. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyébként azt is el akartam mondani, hogy nekem nincsenek hallucinációim semmilyen fura dolgokról.
2012. márc. 10. 20:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint alvás közben*
2012. márc. 10. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
fú ez parás lehet
2012. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elhiszem neked! én 13éves fiú vagyok, és már énis többször tapasztaltam azt, hogy ugye éjszaka elaludtam, és tudtam azt h alszok de valahogy mégis úgy éreztem, mintha ébren lennék, és se beszélni, se mozdulni nem tudok.... vagyis szavakkal nemhiszem h le lehet ezt írni... ezt tapasztalni kell. de amikor egy ilyen "álomból" felébredek, akkor az olyan jó érzéssel tölt el, h végre ki tudom nyújtani a kezem, stb...

Nagyon fura dolog...

2012. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló-, nah akkor nem vagyok egyedül :) Bár még jó páran "szenvednek" emiatt a világon, viszont az ismeretségi körömben,akiket eddig megkérdeztem, azok közül senki nem tapasztalt még ilyet...
2012. márc. 14. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:)

Ma kérdezgettem ismerősöktől erről a dologról, és az egyik 15 éves lény (nem is gondoltam volna róla) elmagyarázta nekem, hogy hogy lehet elérni ezt tudatosan.

Annyit kell csinálni, hogy lefekszel egy pozícióban, és lehunyod a szemeidet. Közben ne mozogj és maradj éber, tehát ne aludj el. Kis idő múlva elkezdessz hallucinálni és hangokat fogsz hallani. És ez az a pont, amikor a tested már alszik, de elmében ébren vagy. És itt már akármennyire is akarsz, se beszélni, se mozogni nem tudsz.

Itt tulajdonképpen az agyadnak az a része már "alszik" amelyikkel látsz, szagolsz, hallassz, tapintassz és ízlelsz, valamint az a rész is amelyikkel mozogsz, vagyis az izmaidat irányítod.

Ugyanakkor azt is mondhatnánk, hogy félálomban vagy.

Szerintem én ki fogom próbálni:D:D

Cs mondom, arra figyelj, h a szemed legyen lehunyva, és ne mozogj, de ugyanakkor maradj ébren:)

2012. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lány* :D:D
2012. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!