Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a TB-t nem fizettem 1 évig...

Chrystyna kérdése:

Ha a TB-t nem fizettem 1 évig mert külföldön voltam. és még nincs munkám. Hogyan fizetem be havonta most és kell e utólag fizetni arra az egy évre?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elmész az apeh-hoz kér tőlük csekket. Nekik van. adnak is. De útólag szerintem fölös ha nem voltál beteg nem vetted igénybe az orvost akkor nincs miértfizetni... ha befizeted az adott hónapot és probléma lesz a rendszer kijelzi hogy fizetted, tehát visszafele nem nézik, hogy fizettél e... bár hallottam már ellenkező esetről de az nagyon ritka... Aki végez a sulival 1 évig nincs munkája se fizeti a tb-t... miből? amikor elkezd dolgozni akkor meg majd fizeti a munkáltató és akkor ha orvos kell elmegy és lesz tb-je
2012. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg is ki kell fizetni, amúgy nem jelentenek be TB-re!!! 1 éve intéztem el, rögtön látták rendszerben, hogy 3 hónapot még nem fizettem, rögtön adtak 3 csekket, hogy fizessem be elmaradást, onnantól lesz TB-m.
2012. márc. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az akkor vicces :D nekem több hónapom nem volt befizetve suli után meg meló után.. És mentő is vitt el egyszer.. a kutya nemkérte rajtam számon amióta dolgozok hol van az a jó pár hónapnyi ha nem vettem igénybe az egészségügyet.. az apehnál is intéztem száz meg százmillió dolgot és soha nem mondták... a rendszerbe meg csak annyi volt hogy most fizetem..
2012. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az első orbitális baromságot írt

ki kell fizetned utólag is, mert ez nem egy szabadon választható szolgáltatás, hanem kötelező, nem attól függ, hogy voltál-e az adott évben dokinál vagy sem. Csekket kapsz a NAV-tól visszamenőleg is. Részletfizetést kérhetsz az elmúlt 1 évre, de a jelenlegi havi 6300 Ft-ot is fizetned kell a részletek mellett. Ha szociálisan rászorulsz, akkor a területileg illetékes önkormányzat átvállalhatja 1 évre a fizetést. Fizetned kell attól függetlenül, hogy nincs munkád, ez nem kötődik munkahelyhez.

2012. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

harmadik

ne aggódj, meg fog érkezni az elszámolás, 5 évük van rá, miért küldenék ki most, amikor az 5 év alatt szépen kamatozik? Meg fogod kapni, és már nem csak az elmaradt havidíjat kell perkálnod majd, hanem a késedelmi kamatot és a büntetést is. Ne írj téves információkat, mert más is nagyon megütheti a bokáját, ha Rád hallgat. Inkább olvass utána a nav oldalán.

2012. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hmmm érdekes... már letelt az öt év ... akkor nem értem :D csak mások ilyen szerencsétlenek... Miért kéne fizetnem egy nem küldtek semmien csekket 2. a nav meg még annó az apeh se küldött semmit... sőt a jóédesanyámnak se pedig neki aztán 8 évig nem volt munkája.... szóval ennyi :D és rajta se kérte a kutya se számon 5 év után főleg pedig ő már 50 éves.... szóval ahogy érzitek nekem senki nem küldött semmit... Fáradj be kérd ki a csekket tejelj.. aztán meg sírhat az emberek szája :D hogy jja jön egy új adó, jajj többet vonnak a fizuból, jajj nincs pénz kenyérre... új adó :D mégis van miből fizetni akkor meg opjátok le az állambácsit :D érte....

Én nem fizettem sőt más se és se levél se bünti se fizetni való... én magamból indultam ki nem másból kedves gyökérül válaszoló egyes egyének... szóval az enyém is csak vélemény ha így van miért lenne baromság...

2012. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem muszáj a TB, mert cukorbeteg vagyok, inzulin 3 hónapra cirka 60 ezer lenne. Jobban járok a havi 6200 ft-tal.
2012. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szóval örülnék, ha kb. nem néznél minket hülyének, mert fizetjük a TB-t.
2012. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy hülye vagy... csak annyit, hogy én a sajátsztorit elmondtam magamból indultam ki erre lebarmozzák a véleményem... fizesd arra való. De ha én azt mondom h 8 év után se küldtek egy árva levelet se meg semmitsem akkor nem értem miért kell engem lehurrogni azóta 3 éve melózok de én egy forintot se fizettem be ami elmaradt... ennyi... attól, hogy másnak meg jött a levél stb attól még 100 olyan ember lehet mint én.. kész stop..
2012. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lebarmoztuk, csak ne mond másnak, hogy jaj nem kell visszamenőleg fizetni, mert a legtöbb esetben igenis jönnek a csekkek, hogy fizess.
2012. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!