Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fegyverrel szeretnék lőni már...

Fegyverrel szeretnék lőni már nagyon régóta, nem kipróbálás gyanánt hanem rendszeresen. Nem sportlövészet hanem normális maroklőfegyverrel (pl. PA63). Ez nem lehetséges?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak alkalmak amikor ki lehet próbálni de azt mondták nekem páran hogy amit fent leirtam az is lehetséges.erősen kétlem hogy lehetne rendszeresen éles lőfegyverekkel lőni fegyvertartási engedély nélkül reális anyagi keretek között. remélem tévedek

2012. márc. 28. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
elvileg vannak ilyen lövöldék, ahova bemész, kérsz egy fegyvert meg töltényt, és akk célba lövöldözöl.
2012. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:

Lemész bármelyik lőtérre és lősz.

Rossz hír, hogy nem olcsó dolog, de a pénzen kívül nem kell hozzá semmi más.

2012. márc. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de rendszeresen, nem úgy mintha heti 2x eljárnék a vidámparkba a hullámvasútra hanem úgy mint egy sportlövöldében. ilyen nincs?
2012. márc. 29. 07:08
 4/9 kovpet ***** válasza:

Nem értem, hogy mit szeretnél. :)

Pl a heti 2 nem elég rendszeres? Más kérdés, hogy nem fogod bírni anyagilag. Egy 9mm Luger mondjuk 90 forint. Ha heti 2x ellősz csak 2 dobozzal, az 72000 forint egy hónapban és akkor semmi más költséggel nem számoltunk.

2012. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szoval amit leirtal mar megcafolja hogy olyan lovoldek legyenek bent a varosban mint a sportlovoldek az ottusazoknak.
2012. márc. 29. 11:20
 6/9 kovpet ***** válasza:

Milyen az az olyan? :) Írd már le plz, hogy mit szeretnél. De ne félszavakkal, hanem úgy, hogy én is megértsem :)

Köszi.

2012. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:D

szóval van 2 dolog.

-az első amikor öttusázók gyakorolják a lövészetet. az ugye teljesen más mivel gyökeresen más fegyverekkel lőnek mint a katonák rendőrös stb. nekik vannak céllövöldéik ahol gyakorolhatnak.

-van a második dolog amit pl a bónuszbrigád is hirdet hogy fizess be egy rakat pénzt és kipróbálhatsz egy csomó éles fegyvert, nyilván szigorú keretek között.

-és itt jön be a harmadik dolog! azt állitották nekem többen egymástól nem függetlenül hogy vannak helyek pesten, ahol a kettőnek a keverékét csinálhatod, vagyis éles fegyverekkel lőhetek rendszeresen, mintha csak a lövészetre gyakorolnék az öttusában, annyi különbséggel hogy éles fegyvereket használok. részben elhittem részben nem ezért tettem fel a kérdést, hogy valóban létezik e de már feljebb ki lett fejtve hogy olyan anyagi korlátokba ütközik ez a dolog hogy józan paraszti ésszel is rájövök hogy senkinek nem érné meg egy ilyen helyet üzemeltetni, mivel alig járna oda bárki.

2012. márc. 29. 17:22
 8/9 kovpet ***** válasza:

Tényleg nem értem most sem :)))


Figyelj. A lőtér arra való, hogy lőj ott. Vannak fegyverek, te választasz és lősz velük. Annyit lősz, amennyit megengedhetsz magadnak.


Egy lőtéren sokfajta fegyver van. Van pontlővő, ami olyasmire való, mint az általad emlegetett öttusásoké. X méterről pontosan lyuggatod a lőlapokat.

De van más is, pl sörétes puskák, szolgálati fegyvernek készült cuccok, vadászpuskák, karabélyok, derringerek, fene tudja, amit pont tartanak.

Lehet nyugisan, 25 mnéterről lőlapra pontlőni, szé lassan. Meg lehet IPSC/IPDA szabályok szerint is csinálni.

Lehet történelmi fegyverrel is lőni. Kinek mi jön be.


Nem tudom, merre laksz, de nagyobb városokban szerintem mindenhol van lőtér. Persze az egyik 15 méteres, a másik meg 150, de valamit mindenhol lehet kezdeni, mert erre valók.


Én budapesti vagyok, itt van egy csomó lőtér, pl loter.hu, gmloter.hu, stbstb. Kiguglizod, hogy hozzád melyik van közel. Ha több is van, akkor felhívod őket és megkérdezed, hogy mennyi az a lőszer, amit jellemzően használni akarsz (ez a legnagyobb tétel). Aztán lemész és lősz és örülsz.


Ha nem lőttél még, akkor segítenek abban, hogy mit és hogyan csinálj.


Ez olyan, mintha pl lovagolnál, semmi extra. Jó szórakozás, csak nem a legolcsóbb hobbi, ezért ugye nem jár le lőni az ember heti 2x, mint ahogy gyúrni vagy focizni lejár.

De azért nem is megfizethetetlen.

2012. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
najó többször nem fogom leirni főleg hogy a kérdésre megvan a válasz
2012. márc. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!