Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkanélküli válás után...

A munkanélküli válás után mennyi idővel kell jelentkezni a munkaügyi központban, hogy megkaphassam a munkanélküli ellátást?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Leghamarabb a munkaviszonyod megszűnése utáni munkanapon jelentkezhetsz.

De ha nem akarsz rögtön, akkor mehetsz később is.

2012. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A munkanélküli ellátást bármikor lehet kérni, független a munkanélküli állapot időtartalmától.


Tehát ha kitart az aranykészlet vagy a pénzed fél évig, akkor nem muszáj egyből igénybe venni a segélyt.

Viszont a megigényléstől számított 1-2 hónapiga nem fog érkezni a pénz, mivel 1 hónap a feldolgozás és még 28-nap a megállapított segély összegének felebezhetősége.



Ami viszont nagyon FONTOS!!!

A munkanélkülivé válás után legalább egy héten belül be kell jelentkezni a munkaügyi központba!!!

Mert különben a bejelentés előtti munkanélküli állapotot az állam nem fogja támogatni, és addig bizony aktív adózóként lesz nyilvántartva a delikvens!

2012. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 2 vagyok munkanélküli, akkor talán nem vagyok annyira elcsúszva, mint amennyire megijedtem.
2012. ápr. 14. 15:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 2 hete vagyok munkanélküli.
2012. ápr. 14. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül mihamarabb munkát találni!


:D

2012. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah, köszi.
2012. ápr. 14. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!