Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha találok egy 2. VH-s rozsdás...

Ha találok egy 2. VH-s rozsdás (szal már használhatatlan) fegyvert akkor azt hivatalosan megtarthatom?

Figyelt kérdés

És a lőszerekkel mi a helyzet?

Hallottam egy történetet hogy elástak egy adott helyre valamilyen fegyvert a háború vége felé. Mivel föld alatt van gondolom már használhatatlan a rozsdától és ha így megtarthatnám akkor lehet hogy elkezdem keresgélni.

De ha jogilag nem tarthatnám meg akkor nem éri meg számomra a fáradtságot.


2012. ápr. 15. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, nem lehet.
2012. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Le kell adni a múzeumnak, ha kell nekik. Ott valamennyi pénzt is adhatnak. Nem érdemes össze - vissza keresgélni "ilyeneket" mert veszélyes is lehet.

Amúgy miről van szó konkrétan?

2012. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Afenébe.

Nem tudom hogy milyen. Öregek mondták hogy elástak ott(azért nem épp kicsi terület) egy fegyvert(talán gépfegyvert). Azt hogy milyet azt nem tudni. De azt is mondták hogy azon kívül semmi mást nem ástak mellé.

Egy gépfegyverbe való lőszer nem veszélyes. Szóval ezért gondoltam a dologra.

Meg azért nem áskálódok mindenhol ahol lehet valami mert kicsit félek a gránátoktól meg egyéb robbanóanyagoktól.


És a lőszerekkel egyébként mi a helyzet?

Másik történet egy géppuskafészek ahol még kb 7-8 éve találtak éles lőszert szántás után. Ott szerintem kis áskálódás után akár én is találhatnék valami érdekeset.

2012. ápr. 15. 23:29
 4/7 anonim ***** válasza:

"A gépfegyverbe való lőszer nem veszélyes" - ezt mondd azoknak akiket gépfegyverrel lőttek le...


Kérj kölcsön valahonnan egy fémdetektort, vagy kérj meg valakit hogy az övével nézze meg. Úgy esélyesebb hogy lesz is valami. Ha még egyáltalán van, mert láttam már 1920-as évekből származó blokkot, amit 1980 környékén elástak, idén kiástak... ...hát a főleg vasat tartalmazó részek komolyan sérültek. Az öntvény forgattyúsház "csak" elrepedt.


Szóval ne nagyon reménykedj, bármiféle lőszerrel vigyázz és gondolom a föld tulajdonosa sem örülne ha így a tavaszi munkák után/között nekiállnál túrni ha olyan helyen van...

2012. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fémkeresőt lehet hogy tudnék szerezni. Viszont abból ítélve hogy minden éven menyi vas kerül elő onnan(többnyire kovácsolt szögek meg ilyesmik) elég sok találat lenne.

Mint már írtam nem zavarna ha rossz állapotban van a talált tárgy.

A lőszer meg tényleg veszélyes ha lövöldözünk vele :D

De amúgy meg tudtommal annyira nem veszélyes.

Föld most be van ültetve. Szóval ha nekiállnék is csak akkor tenném ha már nincs ott semmi. De a leírtak alapján valószínűbb hogy hagyom az egészet. Nem akarom hogy egy rozsdás vasdarabért cseszegtessenek.

2012. ápr. 16. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki foglalkozik egy ideje fémkeresővel és jó felszerelése van, akkor meg tudja tippelni a méretét/anyagát.


Szóval nem téveszt össze egy szeget egy 1 méter hosszú, két col átmérőjű fémdarabbal. :)


Célszerű megvárnod amíg leszedik ami oda van ültetve, utána engedélyt kérni a terület tulajdonosától és úgy keresgetni, csak a későbbi viták elkerülése céljából.


A jogi részét fémkeresős fórumokon biztosan megtalálod, mondjuk amiről nem tudok attól nem szokott fájni a fejem.. :P

2012. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát majd elválik még a dolog amint be lesznek takarítva a kertből a dolgok. Terület tulaja rokonom. Szóval azzal nem lehetne gond.
2012. ápr. 16. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!