Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol ismerkedhetnék hozzám...

Hol ismerkedhetnék hozzám hasonló emberekkel? Vagy lassan kezd kihalni az én "fajtám"?

Figyelt kérdés

Sajnos a környezetem nem igazán ért meg, a korombelieket csak a piálás, bulizás meg pasizás érdekli. A szórakozás nekik a berúgásból áll. Én szeretek könyveket olvasni, festeni, rajzolni, írni, elmélkedni a világ dolgairól, spirituális témák iránt is érdeklődöm. A "barátaim" többnyire húzzák a szájukat ha ilyesmiről kezdek el beszélni. Persze azért én is szeretek vásárolgatni és sétálni mint a korombeli lányok de többnyire nagyon különbözöm tőlük és nincs közös témánk. Néha eléggé egyedül érzem magam ez miatt. Mit tegyek? Tőrödjek bele,hogy egyedül maradtam?


17/L


2009. jún. 20. 20:03
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ja, és nem vagyok túl komoly sem, sőt elég bolondos de ha már nem piálok akkor jófej sem lehetek... legalábbis a többség szerint.
2009. jún. 20. 20:43
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
értem. nos, tudom, hogy kicsit sovány vigasz, de ha más nem, majd jövőre (vagy nem tudom az évfolyamod) a fősulin biztos jobb helyzetben leszel. elvileg oda a többség azért megy, mert érdekli az a szak és vmilyen mértékben hasonló beállítottságúak. elvileg a művházak és egyebek szerveznek ilyen "kör"-öket is, ha münchenbe nem volt gond, akkor akár oda is elnézhetnél 1-2 alkalommal, ha nem jön be akkor nem mész többet, de előbb utóbb valaki úgyis hozzád szól. hirtelen ennyi jutott eszembe.
2009. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a segítséget azért. :)

Majd igyekszem eljárogatni olyan helyekre ahol talán fellelhetők hasonló gondolkodású emberek. :) Csak néha úgy el tudok keseredni azon,hogy itt a környezetemben nincs senki akivel megoszthatnám a gondolataimat de hát ha a hegy nem megy Mohamedhez akkor Mohamed megy a hegyhez. :D Vagy ez fordítva van...?

2009. jún. 20. 20:53
 14/24 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Na, ez az amit én sem tudok megérteni! Soha nem is értettem, hogy miért a piával, cigivel, drogokkal akarnak felnottnek látszani.. Habár az én szememben ez inkább lealacsonyítja oket. De, a legszomorúbb az, hogy ma már szinte minden fiatal ilyen!! (Tisztelet a kivételnek)

Oszintén mondva, engem hidegen hagynak az ilyen hulyeségek, én is inkább a spirituális dolgokkal foglalkozom, nemrég elkezdtem egy konyvet írni az emberi lélekrol, spiritualitásról is. Az osztálytársaim és a kortársaim persze leidiótáznak, hogy miért foglalkozok ilyenekkel... de engem nem érdekel, ok mit mondanak.

Én sem tudtam soha kijonni a korosztályommal, bár régebben kényszerbol megpróbáltam, aztán rájottem, hogy felesleges eroltetni.

Teljesen más az életfelfogásom, mint a korosztályomnak, és még ha akarnám sem tudnám megváltoztatni...


Teljesen megértelek Téged, mert én is dettó ugyanebben a helyzetben vagyok, mint te! Pedig néha olyan jó lenne egy normális társaság :(


Ha akarod irkálhatunk privátban!


14/L

2009. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Azta, könyvet írsz? Jól hangzik. :) Egyszer én is nekiálltam egynek de sajnos nem fejeztem be, lehet majd egyszer folytatom. Szívesen beszélgetnék veled privátban! A leendő könyved is érdekelne. :) Tudnál nekem írni? Mert én valamiért nem látom azt a privát e-mailes linket a hozzászólásod alatt.
2009. jún. 20. 21:27
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát bárhol megismerkedhetsz ilyen emberekkel. Szerintem járnak ők is mindenfelé nem csak könyvtárba meg ilyen helyekre. Akár a sarki boltban is ismerkedhetsz, neten, vagy bárhol tényleg... biztos hogy nem csak te vagy az egyetlen.

Én is hasonló érdeklődésű vagyok, viszont ugyanúgy szeretek bulizni, piálni is néha mint mondjuk nyugiban olvasni, rajzolni, írni, gitározni otthon. Nekem is van pár japán kedvencem, és én is voltam Münchenben koncerten, nem egy helyen voltunk? Miyavi miatt mentem oda, végig stoppal, fárasztó volt de megérte. xD

Na de a lényeg hogy szerintem csak ismerkedj ahol lehetőséged van rá, aztán majdcsak találsz olyanokat is mint te.


17/F

2009. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Micsoda véletlen.. én is Miyavi miatt voltam ott. Ajjaj a végén lelepleződöm. :D Lehet,hogy találkoztunk?
2009. jún. 20. 21:39
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is néha úgy gondolom, hogy nincsenek hozzám hasonlóó emberek..mindenki vagy túl depressziós vagy sablon vagy discos. Művészlelkekkel nehéz találkozni, főleg azért, mert aki azt állítja magáról, az általában csak szeretne vmiben különleges lenni. Én kimondott filozófus típus vagyok meg alkotó természet. De nem az a zárkózott, hanem az őrült fajta:D Verseket írok, nyertem már kerületi díjat is..Sokan keresik a társaságomat, de még egy emberrel sem találtam meg igazán a közös hangot..Vhogy mindig úgy érzem, hogy nem felnőttes a gondolkodásom, csak egyszerűen más..nem tudom reálisan látni a világot, szeretek álmodozni. És ilyen emberből kevés van a környezetemben.

Ha gondolod, beszélgethetünk privátban. Szeretek ismerkedni.

15/L

2009. jún. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Rendben, szívesen beszélgetnék veled. :) Amúgy én sem tartom magam túl komolynak ,inkább csak nyitottabbnak más dolgok felé, mert amúgy simán ölelgetem a fákat is ,ha éppen ahhoz van kedvem. :) Írok privátot.
2009. jún. 20. 22:37
 20/24 anonim válasza:

17 évesen én is hasonlóan éreztem magam, valahogy többre vágytam, mint az osztálytársaim, akkori barátaim. Vártam egy ideig, hogy megkomolyodjanak, de nem jött be sajnos, végül elváltak az útjaink. Valaki írta korábban, hogy egy év múlva valószínűleg felsőoktatásba kerülsz és ott minden más lesz. Ez azonban az én tapasztalataim szerint nem teljesen így van. Nálunk az évfolyam tetemes része piálással, bulizással múlatja minden szabadidejét, pedig nem kifejezetten tucatszak... Egyre inkább úgy látom, hogy a kimondottan elit szakokon is divatba jött ez az üresfejű mentalitás, és a mélyebb dolgoktól, illetve általában a gondolkodástól való eltávolodás. Néha még egyetemen is nehéz olyan barátokat találni, akik szívesen elmélkednek a világ nagy dolgairól, vagy könyveket olvasnak, stb.


Szerintem a mi fajtánk sajnos kezd kihalni, szerintem nagyjából sejtem ennek a folyamatnak az okait is, de itt az nem volt kérdés. ;)


Szóval én azt javaslom, hogy ne várj egy évet, inkább használd ki az időd. Ha a közvetlen környezetedben nincs hasonló gondolkodású, akkor érdemes levelezőtársakat szerezni, akikkel mondjuk hétvégenként találkozhatsz, stb. Vagyunk még így egy páran, csak mivel nem mi vagyunk a többség, és nem is vagyunk ott minden bulin - érthető okokból - nehezebb minket megtalálni.


Fel a fejjel!

Egy 24 éves srác.

2009. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!