Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a legjobb...

Mit csináljak, ha a legjobb barátnőm nem képes ésszerű döntéseket hozni? :/ pls normális válaszokat! Kösz

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű: semmit.


Nekem is vannak olyan barátnőim, akik sorra hozzák a rossz döntéseiket. Eleinte még megpróbáltam rájuk hatni, de mindig odáig jutottam, hogy csak én jöttem ki az egészből rosszul. "Minek szólsz bele?" "Mi közöd van hozzá?" "Ez az én életem, és azt csinálok, amit akarok, neked semmi jogod meghatározni, mit tehetek..." blablabla. Rengetegszer vitatkoztam velük emiatt, de aztán a legvégén már rájuk hagytam a dolgot.


Ad1: Mindenkinek mást jelent az "ésszerű" kifejezés. Neked lehet, hogy az A az ésszerű, míg neki a B az, míg a harmadik félnek pedig a C.


As2: Megtanították az iskolában, hogy csak úgy adhatunk valakinek tanácsot, ha kéri, és csakis abban az esetben. Ha egyáltalán nem vár tőled tanácsot vagy segítséget, akkor neked a maximum megengedett az, h meghallgatod.


Ad3: Ha megtörtént a segítségkérés, esetleg kikérte valamiről a véleményedet, akkor is csak egy alternatívát ajánlhatsz, ennél többet nem. Elmondhatod, mit gondolsz, aztán ő vagy megfogadja, vagy nem.


Általában azt tapasztalom, hogy inkább a "vagy nem" a bevált. Az emberek elég önfejűek, szeretik azt csinálni, amit akarnak, ezen pedig nem fogsz tudni változtatni.


Azért sok sikert!

2012. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem,és köszönöm!

de a barátnőm nem mondott nekem olyat még,hogy "ne szóljak bele,mert az ő élete"....(tudom,hogy csak egy példát hoztál fel)....sőt,általában nekem van igazam,és ezt ő is pontosan tudja! és az igaz,hogy én jövök ki szarul a dologból,mert én idegeskedem állandóan miatta,és csak saját magamnak ártok ezzel.....igazából sok hülyeségét elviseltem már,és nem kaptam fel a vizet azokon(ilyenkor általában megkérdezi,hogy jó ötletnek tartom-e azt,amit csinált) és ha nem is tartom jó ötletnek,akkor is megmondom neki,és elfogadom a döntését,de ez a mostani már kicsit túl ment a határon,és ezt meg is mondtam neki......://

hát valamit majd kitalálok!:)

tényleg köszi a segítséget!!:)

2012. máj. 29. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még nem mondta. Nekem sem az első alkalommal mondta, kellett hozzá jó pár ilyen eset, hogy benyögje ezt az igen bántó mondatot, vagy valami hasonlót. Hidd el, az emberek - és ez alól a barátnőd sem hiszem, hogy kivétel lenne - nem szeretik, ha nagyon beleszólnak a dolgaikba. Egy ideig talán tűrnek, vagy esetleg nem vesznek tudomást a véleményedről, de ha egyszer nagyon komolyan, és nagyon erőszakosan akarsz majd valamit megakadályozni, ő pedig nem úgy akarja, ahogyan te, akkor abból csak baj lehet.

Mondom, tapasztalat. Persze te tudod, mit és hogyan cselekszel, de nagyon gondold át! :)


(Ha nem jöttél volna rá, az első válaszadó voltam ismét... :) )

2012. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen igen!:)) rájöttem:P


köszönöm szépen a tanácsod!:) megpróbálok kimaradni a hülyeségeiből.....de ha látom,hogy nagyon megy lefelé a lejtőn,akkor azt semmiképp sem fogom szó nélkül hagyni!:))

mégegyszer köszii:)

2012. máj. 30. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!