Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van pénzem de nem merem...

Van pénzem de nem merem elkölteni. Miért van ez? 16/L

Figyelt kérdés
Mindent megkapok amit kérek,havonta 15ezer forint zsebpénzt kapok.Most jelenleg 140ezer forint van a pénztárcámban anyámék tudta nélkül(azt hitték elköltöttem) Hiába van meg bennem a tudat hogy van pénzem, egyszerűen nem merem vagy nem akarom elkölteni.nem gyűjtök semmi különös dologra szóval nem spórolásról van szó

2012. máj. 30. 20:06
 1/4 Mitmivan? ***** válasza:

Lehet egyszerűen azért van, mert most tudatában vagy annak, hogy elég sok pénzed van egyszerre és egyszerűen csak félsz, hogy elfogy. Van félretett pénzem és nálam is megvan ez a biztonságérzet, ezért nem szívesen nyúlok hozzá.

Nembaj, ha van valamennyi pénzed félrerakva, bármikor jól jöhet, ha rájössz, hogy "hopp, épp most szükségem lenne erre meg erre".

Viszont ne kuporgasd mondjuk évekig vagy nagyon hosszú ideig, ilyen fiatalon belefér, ha néha megveszel magadnak egy- két "luxuscikket".

2012. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van valami, amit nagyon szeretnél megvenni, csak félted a pénzed, vagy egyszerűen megvan mindened, és ötleted sincs, hogy mire költhetnéd?

Egyébként vásárlási kényszere leginkább akkor van az embernek, amikor nincs elég pénze. Ha bőven van, akkor lenyugszik, kevésbé költekezik ész nélkül.

2012. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Havi 15 ezer? Az kicsit durva...

Egyébként meg én se vagyok költekező típus, mondjuk én egy év alatt jutok kb ennyi pénzhez...

2012. máj. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
másra nem sajnálom a pénzt. Tegnap vettem a barátnőm szülinapjára egy 35ezer forintos cipőt..Nekem csak anyáék vásárolnak mindent, mert ugymond sajnálom magamra a pénzem..érdekes
2012. máj. 31. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!