Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez 1 bonyolult Büntető Törvény...

Ez 1 bonyolult Büntető Törvénykönyvi kérés lesz, egy barátommal folytatott vitában lenne meggyőző érv 1 káros szenvedélyének feladásában. Súlyosbító körülmény-e?

Figyelt kérdés

Nem olvastam mindennek utána, egyszerűbbnek tartottam megkérdezni.

Ha jól tudom jelenleg Magyarországon is bevezették a 3 csapásos törvényt ami azt jelenti h a 3. bűncselekmény esetén az illető tuti h csücsülni fog.

Tegyük fel h egy barátom 2 bűncselekmény elkövetésén túl van egy bizonyos kategóriában amiért felfüggesztett börtönbüntetést kapott, hozzáteszem fiatalkorú volt mind2 esetben és a felfüggesztés is letelt! Szóval ha megint összeakad a törvénnyel de 1 más kategóriában, mire számíthat? Mennyire súlyosbító körülmény ilyenkor a múltja? Vagy hasonló elbírálás alá kerül mint aki múlt nélkül "kerül" ilyen helyzetbe?

röviden ennyi


2012. jún. 3. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
visszaesés, súlyosbító mivel már szerepel a nyíilvántartásbani is.
2012. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Más kategória miatt nem súlyosító körülmény, visszaeső csak ugyan azon kategóriánál van, pl visszaeső vagyon elleni bűncselekmények esetében ha elkövetett már egyet korábban, de nem az ha például kerítést, vagy más szemérem elleni bűncselekményt követ el. (bírói gyakorlatban viszont számít az előélete, súlyosabb ítéletet fog kapni) De nem a három csapás sem 100%-os eséllyel jelent letöltendőt, ha a cselekmény maximális büntetése azt nem éri el!
2014. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!