Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy régi? (zene)

Miért baj az, hogy régi? (zene)

Figyelt kérdés
Nem értem azokat a hangulatromboló embereket, akiknek annyi az értelmiségi szintjük, hogy egy zenére rámondják, hogy ez már régi!(Inkább kijelentik, miért kell ezt kijelenteni?) Miért?Miért?Miért? Talán ezeket, már nem játsszák koncerteken, ezeket nem lehet ugyanúgy hallgatni? Előttem született zenékről is szó van itt. Attól, hogy régi... én, akkor még nem értékeltem és nem hallgattam, ezeket a zenéket. Soha nem fogom ezeket megérteni, nincs is miről beszélni csak annyira idegesít, hogy már ide kiírom, azért még is kíváncsi lennék...Ti, hogy vagytok ezzel? Ezekkel az emberekkel és zenékkel? ...Pl a Linkin Park:Numb..., de ott a Metallica, ezek még mindig működnek és hallottam az új albumot is sőt veszem őket, de ezt többnyire nem tudják, a kijelentők! Látom a különbséget a zenében, Ők is próbálják, hozni a formájukat remek zenéket csinálnak, mint más bandákat beleértve is, de mégis milyen az, hogy RÉÉÉGI? ...Annyit gondolok az egészről, hogy Ők csak kényszerből hallgatják és basznak az egész zenére, de akkor is idegesítő!

2012. jún. 4. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj ezen.A te dolgod hogy mit hallgatsz,nem kell behódolni a mai zenének csúfolt popos izéknek(mondjuk valaki ezt is szereti).Ha te pl amit írtál is a linkin Park-ot szereted,vagy a Metallica-t,senkinek semmi köze hozzá,ez a te stílusod.Véleményem szerint kimondottan előnyben vagy azokhoz képest akik csak kényszerből hallgatják a mai "zenéket".Egyébként a Metallica már akkor is játszott amikor például Fluor még meg sem született és még mindig jobban csinálják mint ő(szerintem,nem akarom senkinek sem leszólni az ízlését.).Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ne foglalkozz azzal ha valaki leszólja a zenédet(pláne azért mert az "régi"),mert éppen ez tesz téged egyedivé vele szemben,tehát engedd el a füled mellett és ne hagyd hogy ez elrontsa a napodat. :)
2012. jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nemcsak én látom tönkre menni a zenét és ezt a pótolhatatlan pénzéhes világot...sajnos :/ Persze, ezekkel tisztában vagyok, sosem érdekeltek engem a háborúskodások és nagyon türelmes is vagyok, továbbá nagyon értékelem a zenét és azokat az embereket, akik zenélnek! Soha nem tudtak irányítani mások csak a zene és a megérzéseim, mindig azt csináltam ami nekem tetszett és nem érdekeltek a többiek és a benyomulós zenék sem. Persze meghallgatom Őket, de nem tetszenek. Lehet, hogy ezért is van kevesebb barátom, de Ők legalább barátok. Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy más egyéniségeket is támadnak-e ilyenekkel. Érted? Szóval, köszi a válasz általad most újjászülettem. :D Aztán a zene csak zene marad és semmi más nem számít! :)
2012. jún. 4. 17:57
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezen én is gondolkodtam már. Metallica a kedvencem, főleg az első négy, és nem érdekel, milyen régi. A jó zene nem veszti el az értékét, mindegy hány éves, de kizárt, hogy pl. Biebert 30 év múlva annyian szeressék, mint most a Metallicát, de van még öregebb, Sabbath, Stones, de ők halhatatlanok. A Beatlest ugyan ki nem állhatom, de még régibbek, és felejtjük őket. Az ilyen emberek csak divatból hallgatnak zenét, szerintem nem is tudják, milyen örömöket tud okozni, mert nem azt keresik. Nézegeik a slágerlistákat, és ami elöl van, azt felteszik az iPodra vagy akármire. Aztán eltelik egy két hónap, kijelentik, hogy már nem menő, és akkor már nem is szeretik. Csak sajnálni tudom őket. Cliff Burtonnek pedig a nevét sem ismerik, pedig jóval többet tett le az asztalra három év alatt, mint a mai popzene "krémje" összesen.
2012. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértek, különben nagyon igazad van! Nekem is a kedvencem a Metallica, de nem ismerek senki mást, rajtam kívül, aki annyira szeretné, mint én! Még, ha ki sem mutatom, de nagyon szeretem Őket! Rajtuk növök fel, Ők ébresztenek, Ők altatnak, vigasztalnak és derítenek kedvre...nagyon szeretem, ahogy le zajlik egy koncertjük, vagy látni, hogy min mentek keresztül és még is, hogy kitartanak és nem adták fel! Nagyon tisztelem Őket és Clifft is! Ők tényleg, erre születtek. Mást nem is lennének képesek így művelni, mint amit csinálnak a színpadon. Csak sajnálom, hogy más nem így látja. Ez nem egy kinövendő hülyeség, ami a gyerekkorral jár...ez már az életem részévé vált és Én is miattuk kezdtem el gitározni, így még jobban megértem Őket és hihetetlen tényleg miket értek el! Megmondom őszintén a lézershow, az ami nem tetszik Nekem! Az One-nál megmaradhatott volna a tűz, de a Seek and Destroy-nál a labdák nagyon bejönnek! Mellékesen...:D Egyébként még nagyon sok mindent leírhatnák, de annál több a leírhatatlan érzés és gondolat az ilyen témák feszegetéséről még lehetne beszélni, de mindenki azt csinálja ami, Neki jó és olyan zenét hallgat, amilyet akar. Cliff, Én megyek utánad! :)
2012. jún. 5. 19:04
 5/21 anonim ***** válasza:
Nincs már piró a One-nál? Tavaly még volt. Fade to black-nél van? Vasárnap megyek Novarockra, majd kiserül. Azt hiszem, James újra megtanult énekelni, mostanában elég jól szól. Ja és snakepitben leszek :) Sajnos a meet and greetről lemaradtam, de talán jut egy strandlabda vagy pengető.
2012. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Én is találkoztam már pár ilyen emberrel. (De nem csak zenével kapcsolatban, hanem filmeknél is.) Szerintem semmit sem számít mikori az adott zene, mert ami jó az időtálló. Elég sok olyan zenét hallgatok ami akkor jelent meg amikor még nem is éltem, vagy pár éves voltam (thrash és heavy metal). Persze az újakat is meghallgatom, mert azok közt is vannak jók, amik egyszer talán ugyanúgy klasszikusok lesznek. De ha választanom kellene, hogy zeneileg melyik a kedvenc időszakom, az valószínűleg a '80-as évek lenne.
2012. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mikor láttam, a Nürburgring-i élő közvetítést az ORION-on, akkor véltem tapasztalni, hogy valahogy a lézershowkra nagyobb hang sújt fektetnek. De lényegtelen! Sajnos Én csak úgy mennék, ha idejönnének, mert angolul is csak most tanulok még és érettségihez is kell 2 év, tehát most ilyenkor nagyon irigy tudok lenné és fáj is ez nekem, szóval ilyen bejelentéseket máskor ne tegyél közre. :) Egyébként tudom, hogy eljutok egyszer és nem csak egy álom, mert én teszek is érte! :) De, ha már itt tartunk nagyon nem értem, hogy hogy működik egy "meet and greet" dolog? Egyáltalán kik mehetnek vagy hogy mennek vagy mikor van ez? :O Én is akarok közös képet egyszer és Snakepitbe lenni és Labdázni Kirk-el ...:D Egyébként tényleg...James-nek sokkal jobb a hangja, bár ez eddig engem nem zavart, de most már nem kötnek legalább bele, de nem is lenne Metallica, ha nem indult volna el ezzel a hangal és a Seek and Destroy is így az igazi! ;) Hát igen...a 80'-as évek. Húúúú, tartalmas is azaz év, épp ezért szeretem! :) Köszi a hozzászólásokat.
2012. jún. 6. 16:49
 8/21 anonim ***** válasza:
A meet and greetre metclub tagok mehetnek, ami kb. 15000 ft egy évre, szóval elég drága. Aztán lehet jelentkezni, és sorsolnak. Így nyertem snakepit passt, de a meet and greetet elfelejtettem, már késő, egyébként nme is mernék odamenni, csak ha jól berugok előtte :) A hangját úgy értettem, hogy a DM-hez kéőest jobb, a régit szerettem. Főleg a Fade to Blackben, annál szebben szerintem nem is lehet énekelni. A Killen tényleg elég vicces volt.
2012. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Értem! :) Hát ez az, én sem tudnám hirtelen mit csinálnék, ha találkoznák velük, szerintem szóhoz sem jutnék...azt érezném, hogy mindent amit elakarnák mondani, minden dicsérő, tisztelő szó és minden pozitív gondolat egyszerre akarna belőlem kijönni közben pedig 4x kapnák szívrohamot és felköltöznék a hegyekben vagy én nem tudom, de az lenne a legnagyobb élményem velük kapcsolatban! Aztán még a fotó, meg aláírás...ááá Szerintem rendes tanu kellene meg jegyzőkönyv meg mittudomén , hogy másnap aztán elhiggyem, hogy velem megtörtént! :)
2012. jún. 6. 20:55
 10/21 A kérdező kommentje:
A dm-hez viszonyítva egyetértek! A Rebel of Babylon-ban először el sem hittem, hogy Ő énekli fel! :D De az Unforgiven-ben vagy a Mama said-ban vagy a Turn the page-ben is nagyon jó a hangja ...Hero of the day és még sorolhatnám...:)
2012. jún. 6. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!