Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én tatabányai vagyok és hát...

Barboo.. kérdése:

Én tatabányai vagyok és hát újságíró akarok lenni. Hol tudok tovább tanulni ami ha lehet nem éppen félévre/300. 000ft? Év végén van talán 1 hármasom a többi mind 4-5-ös a 3-as általában vagy matek vagy ilyen technika ének féle.6-os vagyok.

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
És magyarból? Gondolom kettes.
2012. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy újságírónak szépen kell fogalmaznia, és a helyesírás is fontos. Előbb csiszolgasd ezeket, mert így gáz.

Bár, ki tudja... pár szennylapnak megfelel ez a színvonal is, majd a Word aláhúzza pirossal :(

2012. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes nappali OKJ-képzések, amiben újságíró és konferanszié szakmát lehet tanulni. Érettségi viszont kötelező.

A másik lehetőség valamilyen média szakos egyetem, vagy esti OKJ képzés, ezek viszont fizetősek.


Előtte úgyis valamilyen gimit kell elvégezned, ahol nem jellemző a direkt médiairányú oktatás. Addig elkezdesz tanulni, és jó eredménnyel akár államilag támogatottan is felvesznek.

2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jó újságíró akarsz lenni, akkor a magyar nyelvet legalább helyesen kellene alkalmaznod, s legalább még egy nyelven kellene tudnod. Az általános műveltséged is nagyon fontos. Az osztályzat nem mond semmit. Az egyik iskola 5-ös osztályzata egy másikban hármas. És rendszerint az sem árt, ha érdekel a világ, többé-kevésbé el tudsz igazodni benne, érdekel minden, s egy-két terület pedig különösen érdekes számodra.
2012. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. válaszlónak 5-ös vagyok minden év végén irodalomból nyelvtanból meg 4,3.

Van egy szakkör a suliba:média néven..Minden pénteken ott vagyok és ott foglalkoztunk ilyennel:)

2012. jún. 10. 06:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Aha, akkor miért így írtad ki a kérdésedet. Tele van hibával, főleg stilisztikaival.

Helyesírási:

vagyok, és (hiányzó vessző)

továbbtanulni (egy szó)

tanulni, ami (hiányzó vessző)

300 000 Ft (pont hibás, ezen felül betűvel kellene kiírni, vagy így: 300 ezer Ft)

6.-os


Nem tökéletes, de picit feljavítva:

Tatabányai vagyok, és újságíró akarok lenni. Hol tudok továbbtanulni, ahol nem 300 ezer forint egy félév?

Év végén talán egy hármasom lesz, a többi négyes-ötös. Matek, technika, ének lehet közepes. Hatodikos tanuló vagyok.

Matematika tényleg nem megy. A matek, technika és ének három tantárgy, nem egy.

2012. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!