Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a past simple...

Mi a különbség a past simple és a past continious?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A past simple egyszerű múlt. a múltban lezárult cselekmény kifejezésére használjuk. A past continous "folyamatos múlt" Akkor használjuk ha a cselekmény még nem zárult le. (Pl. Eltörtem a lábam. /és még nem gyúgyult meg/ )

Meg erre még sok szabály van de többet nem tok mer épp hogy 2-es vagyok angolból :D

2012. jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Past Simple az a múltban történik és ott le is zárul. Tehát pl I went to school. Elmentem az iskolába. Pont, nincs tovább. A Past Continous meg azt jelenti, hogy valamit a múltban csináltál, de a jelenben is tart. Például While I was sitting on the train somebody stole my bag. Ami annyit jelent hogy amíg ültem a vonaton, valaki ellopta a táskám, az kihat a jelenre.

Szóval annyit jegyezz meg, hogy a simple az a sima múlt, ott a múltban le is zárult, a continous meg azt jelenti hogy az adott időpontban mit csináltunk, több ideig tart és kihat(hat) a jelenre.

2012. jún. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!