Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesti kirándulás. Ki hova...

Budapesti kirándulás. Ki hova menne el? Milyen látványosságok vannak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem vagyok elég ismert Budapesten, mivel nem az egyik kedvenc városom, de idén nyáron oda utazunk nyaralni.

(külföldön élek). Szeretnék megmutatni pár dolgot a barátomnak, mert még soha nem volt Budapesten.

Hova vigyem el? Milyen látványosságok vannak? Múzeum amit érdemes megnézni? Kilátó, vár? Park? Sétányok, bevásárló központ? Minden ami édekes lehet!

:)



2012. jún. 18. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igazából én se rajongok a városért, de már két éve itt élek és azért találtam pár jó helyet :)

Szóval az egész attól függ, hogy mi érdekel titeket.

Múzeumok:

Ami nekem nagyon bejött az a Terror háza, a budavári labirintus, nagyon szeretnék eljutni a sziklakórházba, de még nem volt rá lehetőség, csodák palotája illetve a műszaki és közlekedési múzeum, ezeket csak ajánlani tudom.

Kilátók:

Ebből rengeteg szép van, főleg ha kicsit túráztok is. Ha nem terveztek nagy túrát, akkor a Gellért-hegy illetve a Halász bástya áll rendelkezésre, ha egy kicsit nagyobb túrát bevállaltok, akkor az Erzsébet kilátó a János-hegyen egyértelműen a legjobb, illetve attól lényegében nem messze a Kis-kevélyre, illetve a Nagy-kevélyre épített kilátók is nagyon jók, illetve még a Hármashatárhegyről vagy a Látóhegyről is nagyon jó kilátás. De ha kicsit nagyobb/messzebbi kirándulásokat is tennétek, akkor tudom ajánlani Visegrád és Nagymaros környékét, illetve a Rám-szakadékot.

A vár az adott, mindenképpen érdemes szerintem megnézni.

Parkok: számos park van a városban, szebbek és kevésbé szépek, én a Margit-szigetet mindenképpen ajánlom, illetve a másik nagy kedvenc a kopaszi-gát a Lágymányosi-híd budai hídfőjénél. Illetve célszerű elmenni a Városligetbe is. Sétányok: hát hát hát esetleg ebből attól tartok nem bővelkedik a város, vagy csak én kerültem el őket.

Bevásárlóközpontok: a városban több hatalmas "klasszikus" pláza van, néhány közülük: Árkád, Aréna pláza, Westend, Mamut, Allé.

Egyébként még egy sétát megérthet a pesti belváros és a Hősök tere és környéke.

2012. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a hasznos választ!

Most már tudom, hogy miket érdemes megnézni!

Köszönöm még egyszer! :)

2012. jún. 18. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!