Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erkölcsös-e, ha egy halálos...

Erkölcsös-e, ha egy halálos betegnek nem mondják meg az igazat?

Figyelt kérdés

Ma mentem a bőrgyógyászatra. Először be kellett jelentkeznem, de még ahhoz is sorban kellett állni, így leálltam beszélgetni egy pár emberrel, egy másik 17 éves lánnyal és az anyukájával, egy öreg nénivel is, viccelődtünk, jól elvoltunk. Majd bementem egy szobába, ahol ki kellett húznom a sorszámomat (a 166-ost) és be kellett diktálnom a nevemet. Mielőtt kimentem volna abból a szobából, csörgött a nő (vezetékes) telefonja, és a nő rá így válaszolt:

- Igen?

- ...

- Ó, tudom, Kovács Julianna, 42 éves 3 gyerekkel. A tesztek alapján előrehaladott melanomája van (bőrrák), még egy hónapja lehet hátra, de ne szóljanak neki róla!


Gyorsan kimentem, felmentem az emeletre, ahol az orvosi vizsgálatra lehet várakozni.

(- Kérjük a 164-es sorszámú, Nagy János urat befáradni!)

Nem szóltam senkinek. Mérges voltam, gyötörtek a gondolataim. A várakozás alatt törtem a fejem: Miért nem szólnak annak a nőnek, hogy meg fog halni? :( Csak egy hónap?! Mily kegyetlenség ez, hogy eltitkolják az igazat?

(-Kérjük a 165-ös sorszámú Kiss Anna kisasszonyt befáradni!)

És ha én lennék rákos? Nem viselném el, hogy ne tudjak róla! Például már nem is tanulnék, mert már minek gyötörjem magam, inkább elutaznék Londonba és Párizsba, csak 1-2 napra, mert mindig is el szerettem volna. De hogy ne szóljanak? És mit fognak mondani a nő szemébe? ,,Minden a legnagyobb rendben van, ne aggódjon :)" És rámosolyognak....És én is orvos szeretnék lenni. Vajon nekem is hazudnom kell majd? De én nem lennék képes eltitkolni a valóságot a saját pácienseimtől, akárki is legyen az!!!

- Kérjük a 166-os sorszámú Tóth Andreát befáradni!

Ez én vagyok, mennem kell. Miután kijöttem, behívtak megint valakit: ,,Kérjük a 167-es sorszámú Kovács Juliannát befáradni!"


És megdöbbentem! Ez az a kedves hölgy, akivel még a bejelentkezés előtt vidáman beszélgettem a velem egykorú lányával együtt. Ez az az aranyos, életvidám nő, akinek 3 gyermeke is van...És ő...meg fog halni. Úgy megrázott, mintha a családtagom lett volna. És meg fog halni :O Bele se mertem gondolni, hogy ez a hölgy nem lesz tovább...És vele nem közlik az igazat az orvosai.


Te elmondanád? Miért (nem)?



2012. jún. 18. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó kitaláció, de nem túl pontos.

1, Látszik, hogy kitaláció mert rendes neveket írsz benne

2. A melanómások akiknek egy hónapjuk van háta azok nem mászkálnak vidáman a dokihoz.

3, Kötelességük az orvosoknak elmondani a betegnek az igazat.

2012. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kitaláció, csak a nevek. Tényleg megtörtént :(
2012. jún. 18. 21:38
 3/4 A kérdező kommentje:
És nem kenyerem a hazugság. Úgyhogy kérlek Titeket, a kérdésre válaszoljatok!
2012. jún. 18. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha nem kitaláció, akkor szerintem igen, ez kegyetlenség.

Egy az, hogy a beteg nem egy bábú, akinek nincs öntudata, és aki elől bármit eltitkolhatnak az orvosok. Tapintatosan, finoman közölni KELL, ha a betegség halálos kimenetelű. Ez egy tény, amit nem lehet elhallgatni, főleg nem a beteg elől, elvégre róla van szó.

Kettő az, hogy ha az illető megtudja, hogy X ideje van még hátra, talán megpróbálja átértékelni az életét. Átgondolja, mik voltak a szép emlékek, mik voltak a rosszabb idők, és emellett megtehet olyan dolgokat is, amiket eddig nem mert, vagy nem tudott. Kiélvezhetné ezt a kis időt, ami még maradt.


(Egyébként Kérdező, szerintem gyönyörűen fogalmazol, könyvet írhatnál! :) Esetleg kitalálhatnál ezzel az esettel, amit leírtál itt, egy történetet! Szerintem sokaknak tetszene!)

2012. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!