Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelentkeztem otthoni munkára...

Jelentkeztem otthoni munkára ki kellett fizetni 2500ft-ot de most már a telefont se veszik fel. Mit tudok ilyenkor tenni, hogy legalább a pénzemet visszakapjam? SOS

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szomorú, de te a naivitásod áldozata lettél. Tekintsd ezt tanulópénznek, és SOHA NE FIZESS ELŐRE.

Semmi se indokolja, hogy egy munkáért előre kelljen fizetni. Aki pénzt akar, az csaló.

2012. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát igen én voltam a hülye de 3 gyerkőcöm van és csak pénzt akartam keresni hogy többet tudjak adni nekik....
2012. jún. 21. 10:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a rendőrség egyáltalán foglalkozna-e ezzel, de megpróbálhatod, legalább a lelked megnyugtatása érdekében. Ha van erőd hozzá...
2012. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz csinálni, hogy tanulsz belőle, és többször nem dőlsz be ilyen ökörségnek.
2012. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is belefutottam ilyenbe, s csak magamat okolhatom, mert az intő jelek ellenére fizettem.


Törvényi háttér: Magyarországon (de inkább az egész Unióban) törvény tiltja, hogy munkát keresőktől díjat kérjenek a közvetítő cégek. Munkavállaló számára az MINDIG díjmentes. Az online hirdetési oldalak sem kérhetnek pénz ezért, csak munkát kínálóktól (Ha ki akarom emelni a hirdetésemet, azért igen).

Tehát legyen eleve gyanús minden, ahol pénzt kell fizetni.

Másik gyanúra okot adó körülmény: ingyenes e-mailcímek. Nem biztos, hogy ez mindig csalás, de ha egy cég rejtőzni próbál, vagy nem telik neki kétévente 2-3 ezer forint a domainra, oda nem is szabad menni dolgozni.

Nem tanácsos olyan munkát sem elvállalni, amelyben hirdetéseket kell feladni, egyéb dolog nincs. Ezzel az a baj, hogy könnyen társtettes lehet belőlünk csalásban.

Ha ilyen munkát mégis elvállalunk, akkor kezdetben nem árt ellenőrizni, hogy a feladandó hirdetés valós-e. Szinte biztos, hogy nem.

2012. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én telefonon beszéltem a nővel azt mondta ez a pénz a futár díja amiért kihozza az anyagot egyébként csatt összeszerelésről volt szó.hát még azért reménykedek azt mndta ma vagy holnap szállítják ki,de nem tudom felhivni mert kisípol a vonal
2012. jún. 21. 11:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A futárnak érkezéskor szokás kifizetni a szállítási díjat, most már ezt is tudod.
2012. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Összeszerelős munkák egyik tipikus veszélye:

Amikor átveszed az X értékű alapanyagot, azt mondja, ezt 4X-be kerül. Fizesd ki, majd amikor elkészültél és leadod, akkor visszaadja a 4X-et, meg kapsz pénzt a munkádért. De nem fogja átvenni, mert – valamit kitalál –, és nem fizet semmit.

2012. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az olyan "munka" ahol egyetlen fillért kérnek tőled - MIND CSALÁS!!!


Ha valamire pénz kell, azt a fizetésből vonják le.

MLM-ben szokott lenni induló készlet vagy hasonló - az is gyanús, hogy soha nem térül meg. Az a szürke zóna.

2012. jún. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!