Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány éves korig jár a családi...

Sidel kérdése:

Hány éves korig jár a családi pótlék, illetve meddig kapható családi adókedvezmény a gyerek után 2012-ben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most érettségiztem. Anyunak szóltak náluk a gazdasági irodában, hogy írjon alá egy nyilatkozatot, hogy már nem igényli a családi pótlékot, mivel jún. 20-án leérettségiztem.

Most viszont több helyen is néztem a neten és láttam, hogy családi pótlék 20éves korom (okt.15-ei vagyok) után is jár a tanév végéig. Továbbá azt is, hogyha családi pótlék már nem jár, akkor is járhat családi adókedvezmény, ha nappali tagozatos vagyok egyetemen és nincs saját jövedelmem.


Kérdéseim tehát összefoglalva:

1. 20. életévem betöltésének tanévében végig jár még a családi pótlék?

2. Mi számít tanév végének, ha ekkor már egyetemi tanulmányokat folytatok?

3. Családi adókedvezmény meddig jár akkor?



#család #2012 #kedvezmény #családi pótlék #családi adókedzvezmény
2012. jún. 23. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"1. 20. életévem betöltésének tanévében végig jár még a családi pótlék? "

Igen, HA nappali tagozaton közoktatásban tanulsz. Értsd: mondjuk maradsz technikusi évfolyamon még vagy elvégzel egy OKJ-t. AZ egyetem már felsőoktatás nem közoktatás.


"2. Mi számít tanév végének, ha ekkor már egyetemi tanulmányokat folytatok? "

Amikor befejezed a tanulmányaidat. Úgy emlékszem nekünk a szóbeli érettségi vizsga utolsó napja volt.

Független attól, hogy utána dolgozni mész vagy egyetemre.


3.-at nem tudom.

2012. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!