Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Drága fiatalok! Én egy 76...

Drága fiatalok! Én egy 76 éves nagymama vagyok, aki azt szeretné megtudni, hogy mi az a füvescigaretta, a 17 éves unokám is ezt használja. Nem káros?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
háát...
2012. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
áá, az direkt jót tesz:)xd
2012. jún. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%

Az unokája a füves cigivel tulajdonképpen drogot juttat a szervezetébe.A füves cigi komoly problémákat okozhat az agyban, a memóriában, ronthatja a tanulási képességeket.

Szerintem beszélgessen el az unokájával:)

2012. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erősen el szokta túlozni a média a fú igazi veszélyét a függőséggel együtt.


A fű nem okoz fizikai függőséget és emitt lényegesen könnyebb róla leszokni. Nem kell hozzá semmi varázslat és szerencsére közel sem olyan könnyű részokni, mint sok más legális drogra.


Ha esetleg mégis aktívan fogyaszt több éve valaki, akkor is le tud róla jönni gond nélkül, ha őszintén hiszi, hogy nem akarja többé ennyire rendszeresen használni. Vagy egyáltalán nem... Lényeg, hogy tényleg akarja és nem lehet probléma.


A marihuanaról leszokni kis túlzással olyan, mintha valaki rá lenne kattanva egy sorozatra, a pc-s játékokra vagy lenne valamilyen egyéb szokása, de hirtelen abba kéne hagynia ezeket. Nem fog beleőrülni, ha nem csinálhatja és semmiféle negatív következmény nem lesz, csak néha-néha (főleg az elején) hiányzik az embernek, mert már megszokta, hogy csinálja, de ennyi. A füvezés nem más mint egy szokás, mint a tv-zés, zenélés, csokizabálás stb... de semmi több.


Attól meg nem kell tartanod, hogy néhány alkalom után nem bírod majd letenni vagy, hogy idővel még többet akarsz és esetleg kipróbálsz mást is a fű miatt. Ez csak a szokásos elrettentő propaganda miatt égett bele a legtöbb ember fejébe, de teljesen alaptalan. Ha úgy gondolod, hogy szívni akarsz szívj, csak kontrolláld magad annyira, hogy ne toljad minden nap. Szerintem nyugodtan adj még egy esélyt neki, mert sokkal több jó élményed lesz mint "rossz" bár idővel azokon is jókat lehet nevetni és jó hozzáállással minimalizálni lehet rossz élményeket. Meg egyszerűen nem éled meg olyannak, hogy beparázz és féljél ilyenkor. Bár ehhez kellhet így kis tapasztalat és idő.


Tapasztald ki, hogy neked mi az a mennyiség ami bejön egy cigibe. Van akik -köztük én is- keveset tekernek bele, mert úgy nem olyan letaglózó hatás. Bár az sem rossz csak egyszerűen más.

2012. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Ez szép, de a lényeget kihagytad: káros-e :)
2012. jún. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!