Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gitáromon miért rezegnek a...

A gitáromon miért rezegnek a húrok?

Figyelt kérdés
most kaptam rokonomtól szóval be van hangolva de mégis az E1 kivételével mindegyik rezeg vagyis nem "finom" hangot ad ki ez mitől lehet mert eddig csak akkor csinálta ha hangosan pengettem most meg halkan is csinálja lehet hogy velem van a gond de ennek nem kéne így lennie ugye?

2012. júl. 3. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Rosszul fogod le.

2. Szarok a húrok.

3. Rosszul van beállítva a gitár.

4. Szarok a bundok.

2012. júl. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a kielégítő válaszod nem fogom le rosszul mert csak simán pengetem a bundok jók a beállításával lehet a baj vagy a húrjaival de nem tudom hogy állítsam be már szinte mindenhogy próbáltam
2012. júl. 3. 00:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Magasabbra kell állítani a húrokat, vagy a nyakgörbületen kell állítani homorúbbra.
2012. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem a nyak görbületet nem lehet állítani hangolni meg már próbáltam inkább majd megkérdezek élőbe olyat aki hátha tud segíteni azért köszönöm a válaszodat
2012. júl. 3. 00:16
 5/7 anonim ***** válasza:
nálam akkor van ilyen, amikor már el vannak érve a húrok. ilyenkor lecserélem őket és minden jól szól.
2012. júl. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké akkor majd megpróbálok húrokat venni . te mennyiért szoktad venni?
2012. júl. 3. 00:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, zörög?

Üres húrnál zörög vagy ha különböző helyeken lefogod?

Ha lefogod pontosan a megfelelő helyen, minden bundnál zörög?

Honnan tudod, hogy a bundok jók? Azt szemre nem lehet megmondani, tizedmilliméteres eltérések is már okohatnak zörgést.


Ha üres húrnál is zörög, annak többféle oka lehet.

- a nyereg kikopott, vagy oldalirányban mozognak benne túlzottan a húrok, vagy túl mélyen vannak és ezért hozzáérnek a bundhoz

- a nyak görbülete nem megfelelő

- lehet valóban az elhasználódott húrok miatt is


Egyáltalán milyen gitár ez? Elektromos? Akusztikus?

2012. júl. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!