Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le tudná nekem valaki részlete...

Le tudná nekem valaki részletesen írni, hogy a pszichopedagógusok pontosan mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Gyógypedagógusnak szeretnék tanulni, és többek között a pszichopedagógia is érdekel. Főleg a kisgyermekekkel szeretnék majd foglalkozni, tehát nem a tinikkel vagy az idősekkel.Azt tudom hogy javító intézetekben és fiatalkorúak börtönében is dolgoznak pszichopedagógusok, de engem most tényleg csak a kisgyermekekkel foglalkozó része érdekelne. Köszönöm :)

2012. júl. 20. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A pszichopedagógia szakirány arra készíti fel a hallgatókat, hogy biztosítsák a nehezen kezelhető, személyiség- és teljesítményzavarokkal küzdő gyerekek, fiatalok, felnőttek oktatását, nevelését, gondozását, elősegítsék társadalmi beilleszkedésüket.


[link]


A pszichopedagógiai tevékenység elsősorban az inadaptáltak (az érzelmi- akarati fogyatékosok egyik alcsoportját alkotják. Olyan gyermekek és fiatalok, akiknél az érzelmi-akarati fejlődés extrém mértékű és/vagy hosszan tartó bio-pszicho-szociális károsodások következtében súlyosan sérül.) és a nehezen nevelhetők csoportjaira specializálódik. A sérülés mértéke általában, de nem minden esetben jellemző módon a beilleszkedés, alkalmazkodás, viselkedés zavarában mutatkozik meg, így a gyógypedagógiai tevékenységet ez nagymértékben meghatározza.


Én is most olvastam utána, mert majd én is ezt szeretnék tanulni :)

2012. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! nah és te már felvételiztél? vagy még csak tervezed?
2012. júl. 26. 10:20
 3/6 anonim ***** válasza:
még csak tervezem. Most jártam 11-be, de mivel 5 évfolyamosba járok ezért van még 2 évem. Szerencsére még időben ráeszméltem, hogy jónak kell majd lennie az évvéginek. :D Te már felvételiztél?
2012. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én idén felvételiztem és szerencsére fel is vettek gyógypedagógiára!
2012. júl. 27. 07:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok :)
2012. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 27. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!