Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azt a cigányt is elítélitek...

Azt a cigányt is elítélitek aki nem lop, nem öl és kitűnő tanuló az osztályban a legjobb és a házuk sem csúnya sőőt. Gyönyörű, az anyja keresi neki a pénzt munkából és nem segélyekből él?

Figyelt kérdés
jól focizik, kézizik , kosarazik .. befogadnátok magyarnak vagy elítéletik ?
2012. júl. 20. 13:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem is van cigány barátnőm, de szeretem mert rendes, jól tanult, van érettségije, munkája a szüleit is ismerem, és ők is rendesek, dolgoznak!!! Érte tűzbe tenném a kezem, és hidd el őt is zavarja h 1 kalap alá veszik a balhés, lopós cigányokkal........ Ki szeretne törni, ennyi.
2012. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, titeket a többség nem ítél el! És szerintem ehhez nem is kell közelebbről megismernie valakinek. Már ha megszólalsz tudni fogják az emberek, hogy normális vagy, sőt már a mozgáson is, meg más apró jeleken is látszik. Én személy szerint az ilyen cigányoknál észre se veszem először, hogy cigányok, mert annyira normális a viselkedésük és általában csak utólag gondolkozom el, hogy jéé ő cigány volt.
2012. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez. Én egy alföldi város "cigánysor"-nak nevezett városrészében nőttem fel.

Mindenhol máshol furán néznek rám, aki ismeri a környéket és tudja hogy onnan való vagyok, mindig lesajnálnak, milyen nehéz lehetett ott nekem magyarként.

Én nem abban nőttem fel, hogy a cigányokat szegényeket kirekesztik, hanem hogy minket magyarokat rekesztenek ki és terrorizálnak. Mert mi voltunk kisebbségben.


Én szerencsés helyzetben vagyok, mert - bár a környezetemben tényleg sok magyart értek atrocitások - engem soha senki nem bántott. Rengeteg barátom volt, és amikor felnőttem sok régi baráttal dolgoztam (!!) együtt a sorról.

Nagyon jó dolog, ha az embert befogadják egy roma közösségbe. Nem kellett a kaput zárnunk, iskolába menet elkísértek, mi gyerekek együtt játszottunk, esténként összejártak a családok. Persze, voltak akik elég keményen fajgyűlölők voltak, olyan cigányok, akik gyűlölték a magyarokat. Ezektől mindig megvédtek a baráti családok.


Aztán mentem a munka után, többre vágytam mint a helyi gyár, és messzire költöztem. Most az ország nyugati szélén élek. Itt csak néhány roma család van, mindenki dolgozik, rosszat csak azokról hallok, akik messziről jöttek és nem helyiek.


Kérdésedre a válasz: én mindenkit elfogadok, aki nem kirekesztő velem szemben, másokkal szemben.

Az elfogadásnak kölcsönösnek kell lennie. :)


Én a saját bőrömön tapasztaltam, hogy nem cigány és magyar van. Jó ember és rossz ember van.

Ez a "faji kérdés" meg csak politika sajnos..

2012. nov. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Régen elítéltem, de csak egy dolog miatt.

10 éves koromban egy ilyen nyerte meg előlem a matematika versenyt, és kapott egy hatalmas LEGO készletet.

Ez gyerekként nagyon rosszul esett.

2012. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés

De!

"jól focizik, kézizik , kosarazik .."

Az hogy jól focizik, meg kosarazik az semmit nem jelent. Se cigánynál se nem cigánynál. Attól nem lesz valaki jobb ember vagy rosszabb hogy bizonyos sportok jól mennek neki. Én pl minden sportban rossz vagyok és nem gondolom hogy kevesebbet érnék mint egy olyan ember aki él sportoló

2021. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!