Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nyelveket a legkönnyebb...

Milyen nyelveket a legkönnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Az angolon és a németen kivül

2012. júl. 25. 11:45
 1/1 delusion ***** válasza:

A németet szerintem nem igazán könnyű megtanulni. Én utáltam régen (bocsi mindenki), de manapság örömmel tanulom, mert érdekel, és Ausztriába szeretnék költözni.

Az angollal egyetértek, szeretem, de nyilvánvalóan primitív(ebb a többi nyelvhez képest) egy adott szintig.


Nyelvünk eléggé egyedi helyzetben van itt Európában, az uráli nyelvcsalád tagja. Ennek a nyelvcsaládnak bizonyos ágai már teljesen kihaltak, némelyiket csak pár ezer ember beszéli, igazán kivételt csak a finn és az észt nyelv képez. Ha megnézel egy térképet a nyelvcsaládokról, azt láthatod, hogy csak egy pár uráli plecsni van, amiből az egyik Magyaro., a másik Finnország és Észtország, a többi az pedig Oroszország északi részén van. És igazság szerint sokkal könnyebbnek ezek a nyelvek sem mondhatók, annak ellenére, hogy ugyanabba a családba tartozunk.

Tehát szerintem nem nagyon tudunk úgy profitálni a saját nyelvünkből, mint ahogy mondjuk a németek az anyanyelvükből amikor angolt tanulnak.

Magyar anyanyelvűként szinte mindegy, hogy melyik nyelvet kezded el tanulni, egyik sem lesz egyszerűbb.


Persze lehet ilyen dolgokkal maszatolni, hogy eszperantó, mert az tényleg könnyű, elvégre az a lényege, hogy könnyű legyen, vagy mit tudom én, angol anyanyelvűek számára az indonéz állítólag elég könnyű, de a valóság az, hogy azt a nyelvet legkönnyebb megtanulni, amit meg akarsz tanulni, amit szeretsz, ami érdekel...muszájból tanulni valamit, vagy csak azért, mert könnyű, értelmetlen.

2012. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!